KAYMAKAM SARI’DAN OKUL ZİYARETLERİ

Van merkez Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Alaköy Mahallesinde bulunan okulları ziyaret ederek okul müdürlerinden bilgi aldılar.

KAYMAKAM SARI’DAN OKUL ZİYARETLERİ

İlçeye bağlı okulları ziyaret eden Kaymakam Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Alaköy Mahallesinde bulunan Fatih Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretlerinde ilk olarak sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra bazı nasihatlerde bulundular. İlçe Müdürü Ceylani ile beraber Tuşba ilçesine bağlı olan okul ziyaretlerini gerçekleştirerek okullardaki sorun ve sıkıntıları yakından takip etmek istediklerini ifade eden Kaymakam Sarı, “Biz devlet büyükleri olarak okullarımıza ve öğrencilerimize önem veriyoruz. Çünkü bizlerde sizin gibi aynı köy okul sıralarında okuduk ve bu makamlara yükseldik. Bizim sizden isteğimiz sadece okumanızdır. Belli bir mevkilere gelerek bizleri gururlandırmanızdır. Bizler, sizlerin her türlü eksikliklerinizi tamamlamak için elimizden geleni yaparak Devletimizin imkânlarını kullanmaya çalışacağız” dedi.

Kaymakam Sarı’nın konuşmasının ardından bazı nasihatler veren İlçe Müdürü Ceylani’de, “Bilindiği üzere ilçe okulları arasında eğitim, kültürel ve sportif alanlarda tatlı bir yarışmalarımız başlamıştır. Benim isteğim de sizlerden bu tür yarışmalarda derecelere girerek okul bayraklarınızı gururla dalgalandırabilmenizdir. Sayın Kaymakamımız Musa Sarı ilçemiz ve bizim için büyük velinimettir. Çünkü kendisi eğitim, kültürel ve sportif alanlara önem vermektedir. Biz de bu fırsatı değerlendirerek sizlerle beraber iyi şeylere imza atarak başarılar getirmeliyiz” dedi. Okullarda bulunan sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenler odasında okul yöneticileri ve öğretmenlerle sohbet ortamında yapılan toplantının ardından Kaymakam Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceylani, okulu dolaştıktan sonra mahalleden ayrıldı.

KAYMAKAM SARI VE İLÇE MÜDÜRÜ CEYLANİ AŞURE GÜNÜNE KATILDI

Van merkez Tuşba ilçe Kaymakamı Musa Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba İlçe Müftülüğü tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla Alaköy Mahallesinde düzenlenen aşure günü programına katıldı.

Tuşba İlçe Müftülüğü tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla Alaköy Mahallesinde düzenlenen aşure günü programına Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı Fatih Karaturna, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel, mahalle sakinleri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Muharrem Ayı dolayısıyla Alaköy Mahallesinde düzenlenen Aşure günü programı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından açılış konuşması yapan Tuşba İlçe Kaymakamı Sarı, “Öncelikle bu güzel etkinliği düzenleyen ilçe müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Bu güzel kaynaşmaya sebep olan dinimizin, kültürümüzün ve geleneğimizin güzel parçası olan bu aşure günü etkinliğinde emeği geçen başta belediye başkanımıza, müftülüğümüze, imamımıza, muhtarımıza ve emeği geçen herkese şahsım ve tüm misafirlerimiz adına bizleri bir araya getiren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

2011 yılında meydana gelen 2 ayrı depreme de değinen Kaymakam Sarı, “Geçtiğimiz günlerde yıl dönümünü andık ve Van’ımız büyük bir deprem atlattık. 2011 yılında yaşadığımız elim depremden sonra ilk depremde büyük acılar yaşadık. Geçtiğimiz günlerde depremin birinci ve ikinci yıl dönümünü andık. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza ve deprem şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Tabi bu acıları geride bıraktık ve yaralar sarılmaya çalışılıyor. Benim Van ilinde 1 ay oldu çalışmaya başlamam. Ben şunu fark ettim diyebilirim. Vanlılar el birliği ile yaralarını büyük bir hızla sarmış. Her yerde kamu ve hayırseverlerin yatırımlarını görmek mümkün. Bizleri bugün bir araya getiren ve katkıları olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve İlçe Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı Fatih Karaturna, ilçe müftülüğü tarafından hazırlanan aşureyi programa katılan vatandaşlara dağıtırken Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani de öğrencilere aşure dağıttıktan sonra program son buldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2014, 12:41
YORUM EKLE