Muradiye’ye hayırlı olsun

Van’ın Muradiye Devlet Hastanesi’nde kullanılırken Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine aldırılan laporoskopi cihazı, Yenişehir Mahalle Muhtarı İhsan Yay’ın girişimleriyle yeniden ilçeye getirildi.

Muradiye’ye hayırlı olsun

Muradiye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Faruk Kaput ve Hastane Müdürü Recep Aslan’ın imzalarıyla laporoskopi cihazının Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilmesi üzerine Muhtar İhsan Yay, harekete geçti. Cihazın gönderildiğinden iki gün sonra Başhekim Dr. Faruk Kaput’un yanına gittiğini ifade eden Yay, “Özellikle doğum doktoru “Burada elimizde malzeme yok, artık bu hastanede kalmamızın bir anlamı yok” diyerek bazı doktorlarla buradan gitmek istediler. Ben cihazın geri getirileceğine dair söz verdim, onlar da burada kaldılar. Doktorların elindeki malzemeyi alırsanız bu doktorlar neyle çalışacaklar. Dolayısıyla bazı muhtarlarla Van’a gittik ve ilgililerle görüşerek 20 gün sonra cihazımız geri gönderildi” dedi.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Faruk Kaput ise Van’dan bu cihazın deneme amaçlı istendiğini belirterek, “Biz de gönderdik. Ancak Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde cihaz kurulduktan sonra bazı parçalarının eksik olduğu ve randıman alınamadığı ifade edildi. Muradiye’de de bazı muhtarların şikayet ve girişimleri sonucunda cihazımız tekrar geri gönderildi. Burada doğum doktoru ve genel cerrahın operasyonlarında kullanılıyor. Cihazımızı tekrar kurarak hastalarımızın hizmetine sunduk” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 14:07
YORUM EKLE