TEGV’den gecikmeli etkinlik

Van’ın Muradiye ilçesindeki Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Birimi tarafından hava muhalefeti nedeniyle kutlanılamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği coşkuyla yapıldı.

TEGV’den gecikmeli etkinlik

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Muradiye’de düzenlediği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl Facebook üzerinden başlattıkları “Bir Destek, Binlerce Gelecek” sosyal medya kampanyası ile de çocuklara sadece 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda değil, her gün yanlarında olduklarını göstermeye davet edeceklerini ifade eden TEGV Muradiye Birim Sorumlusu Buket Müjde, “TEGV, çeşitli etkinliklerin yanı sıra geçmiş yıllardan farklı olarak bu özel günde kurumsal Facebook sayfası üzerinden başlattığı sosyal medya kampanyası ile sms yoluyla destek çağrısında bulunuyor. 23 Nisan’da başlayan ‘Bir Destek, Binlerce Gelecek’ kampanyası çerçevesinde toplanacak bağışlarla 19 yıldır 2 milyona yakın çocuğun gelişimine yardımcı olan TEGV, daha çok çocuğun bilgisayarla tanışmasına imkân sağlamak için 100 adet bilgisayar almayı hedefliyoruz. Söz konusu kampanyaya katılmak için TEGV Facebook sayfasına girerek, 3353’e sms gönderip çocuklarımızın eğitimine 10 TL katkıda bulunabiliriz” dedi.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik yaptıklarını ifade eden Buket Müjde, “Türkiye genelinde 37 ilde 10 eğitim parkı, 44 öğrenim birimi, 24 ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 3 il temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmetimiz sürüyor. Bu süreçte bizde Muradiye Öğrenim Birimi olarak çocuklarımız, aileler, gönüllüler ile beraber çok güzel bir gün geçirdik. Dans gösterileri, çuval ve yumurta yarışmaları, yüz boyama ve en son tüm çocuklarla dans edip ikramlarda bulunarak günü sonlandırdık. Yaklaşık 300 çocuğumuz ile 23 Nisan’ı etkinliklerini kutladık” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER