TUŞBA OKUL VE CAMİLERE EL ATTI

Tuşba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cami ve eğitim yuvaları olan okul bahçelerinin temizliğini yapmaya başladı.

TUŞBA OKUL VE CAMİLERE EL ATTI

5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun vermiş olduğu görev, sorumluluk ve yetki paylaşımı doğrultusunda temizlik faaliyetlerini stratejik plan ve bütçe eşgüdümünde yürüten Tuşba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, ‘Gül Kokulu Camiler’ sloganıyla başlattığı çalışmalar neticesinde başta merkez mahallelerden olmak üzere tüm camilerin iç temizliğinin yanı sıra okul bahçelerinin de rutin temizliğini yapıyor.

CAMİ VE OKULLAR SÜREKLİ TEMİZLENECEK

Camiler kadar okulların temizliğine de önem verdiklerini söyleyen Temizlik İşleri Müdürü Gündoğdu, Tuşba ilçesinin daha düzenli ve temiz bir ilçe olması amacıyla, estetiğini ve sağlığını ilgilendiren temizlik ile ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüldüklerini söyledi. Geleceğin teminatı olan çocukların eğitim gördüğü alanların yanı sıra ilçede bulunan camilerin iç ve bahçelerinin temizlenmesi hususunda ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini söyleyen Gündoğdu, başarılı bir eğitimin sağlıklı ve temiz okullarda verilebileceğini vurguladı.

TALEPLER ZAMANINDA KARŞILANACAK

Camilerin kış aylarında yoğun kullanılmasından dolayı daha hijyenik olması gerektiğini belirten Gündoğdu, temizlik konusunda bütün taleplerin zamanında karşılanacağını söyledi. Gündoğdu, “Kur”an Kursların açılmasıyla birlikte camilerimiz, mescitlerimiz daha yoğun kullanan vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir ortamda ibadetlerini yerine getirmesi için Tuşba genelinde titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak oluşturduğumuz ekipler, camilerin temizliğinde halılar yerinden kaldırılmadan vakumlu sanayi tipi makinelerle yıkanıyor. Halıların temizliğinde özel kokular kullanılıyor. Kapıların ve duvarların da temizliğinin yanı sıra tüm mekânlar elden geçiriliyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER