TUŞBA YENİDEN AKALIN’A EMANET

Saadet Partisi (SP) Van Tuşba İlçe Başkanlığı’nın yapılan 1. Olağan Kongresi’nde Ahmet Akalın yeniden başkan seçildi.

TUŞBA YENİDEN AKALIN’A EMANET

SP Van İl Başkanlığı’nın toplantı salonunda yapılan kongre, çoğunluğun sağlanmasıyla başladı. Divan heyetinin oluşturulması, bütçe ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından mevcut başkan Ahmet Akalın’ın bir teşekkür konuşması yaptı. Ardından konuşan SP Van İl Başkanı Özay İlhan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Bundan 3 yıl önce 9 Kasım 2011 günü ilimizde 23 Ekim’in ardından ikinci bir deprem yaşandı. Bir bayram akşamı insanlar evlerinde bayram yaparken, ilimiz ciddi anlamda bir sarsılma yaşadı ve birçok kardeşimiz vefat etti. Bu kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Depremin üzerinden 3 yıl geçti, fakat hala ilimizde imar problemi çözülmedi. Defalarca dile getirmemize rağmen bir türlü bitirilemedi. Bugün Tuşba ilçemizin kongresini yapıyoruz. Tuşba ilçemizde de hala insanların imar problemiyle ilgili ciddi sıkıntıları var. Hiçbir vatandaşımıza ruhsat verilmiyor. Dünya gündemi ve Türkiye gündemi önemli, fakat ilimizin gündemi bizim için her şeyden daha önemlidir. İlimizde çözülmeyen bir ton sorunun içerisinden en başta imar sorunu gelmekte, yıkılmayan binalar gelmektedir. Her seferinde dile getiriyoruz, hala yetkililerden ciddi bir adım görmüyoruz. Bu konuda bütün yetkililerin bir an evvel harekete geçmesini bekliyoruz. Bundan 3 gün önce TÜSİAD 60 iş adamıyla ilimize gelecekti. Ne yazık ki ortamı güvenli bulmadıkları için ilimize gelmeyecekleri gibi bir algı oluştu ve ilimize gelmediler. Biz buradan TÜSİAD’a ve bunun gibi bütün sivil toplum kuruluşlarına çağrı yapıyoruz, Van sizi bağrına basmaya hazırdır. Emin olun Van’ımızda hiçbir sıkıntı, problem yoktur. Eğer biz bu kentte yaşıyorsak, sizlerin de bu kente gelip yatırım yapmak gibi bir durumunuz olmalıdır” dedi. Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle seçime giren Ahmet Akalın, yeniden başkan seçildi.

EDREMİT ‘BAYRAM’ GELDİ

Saadet Partisi (SP) Edremit ilçe kongresi yapıldı. İl Başkanlığı binasında gerçekleşen ve il müfettişi Abdurrahim Küçükkaya’nın Divan Başkanlığı yaptığı kongre, salt çoğunluğun sağlanması ve gündeminin okunmasıyla başladı. Tek listeyle gidilen seçimde ilçe başkanlığına Mehmet Bayram getirildi. Divan Başkanı Küçükkaya’nın Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdiği konuşmasının ardından bir konuşma yapan SP İl Başkanı Özay İlhan, Van’da meydana gelen 23 Ekim ve 9 Kasım depremlerinin üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hasarlı olan bir çok binanın tehlike saçtığını belirterek, “Bu binalar, tinerci yuvalarına dönmüştür. Yetkililerin biran evvel bu binaların yıkımını gerçekleştirmesini istiyoruz. Ayrıca şehrin imar planlarının tamamlanmaması da büyük bir boşluk oluşturmakta ve inşaat sektöründe çalışan esnafımız dahil bir çok kişi, mağdur olmaktadır. Saadet Partisi İl Başkanlığı olarak üzerimize düşen neyse yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isterim. Bu yönde yapılacak çalışmalarda Van’daki tüm siyasi parti, STK ve kurumları göreve davet ediyor ve gerekirse bizim öncülüğümüzde, ya da yapılacak herhangi bir organizasyonda Van için her zaman hazır olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” dedi.

Edremit ilçesinin sıkıntılarına da değinen Başkan İlhan, “Türkiye’nin sayılı turistik ilçelerinden biri olan Edremit ilçemiz, çözülmeyi bekleyen birçok sorun ile karşı karşıyadır. Deprem sonrası yapılan TOKİ’ler de yaşayan vatandaşlarımız ilçeden şehir merkezine gelmek için saatlerce minibüs beklemekte, ilçe merkezinde sorumsuzca yapılan beton yapılar ilçenin dokusuna zarar vermektedir. Yine Edremit girişinde bulunan Yüksek İhtisas Hastanesi’nin durumu muamma. Deprem sonrası kaderine terk edilen bu yapı, çürümeye bırakılmış durumdadır. Gerek şehir merkezi gerekse ilçelerimizde biriken sorunların çözümü noktasında yerel yöneticileri ve sorumluları göreve çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Başkanlığına seçilen Mehmet Bayram ise tekrar başkanlığa getirilmesinin kendisi açısından onur verici olduğunu vurgulayarak, “Bundan böyle Edremit için gerekli, hizmet yolunda çalışmalara ağırlık vererek partimiz adına güzel çalışmalara imza atacağız. Bize bu görevi tekrar layık gören delegelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER