VEDAŞ ekipleri iş başında

Çatak ilçesinde kar yağışı ve fırtınadan dolayı elektrik hatlarının kopması sonucu yaklaşık 4 gündür karanlıkta kalan köylerin elektriklerini vermek için arıza ekibi, çığ tehlikesi bulunan dağlarda kopan elektrik telleri tamir ediyor.

VEDAŞ ekipleri iş başında

Çetin kış şartlarının yaşandığı Van’da kapalı bulunan köy ve mezra yollarının yeniden açılması için geceli gündüzlü karla mücadele çalışması devam ederken, günlerdir karanlıkta olan onlarca köye yeniden elektrik verilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Van’ın Çatak ilçesine bağlı bazı köylere bölgede yoğun kar ve fırtınadan dolayı yaklaşık 4 günden bu yana elektrik verilemiyor. Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ (VEDAŞ) Çatak İlçe Şube Şefliği ekipleri, fırtınanın kesilmesinin ardından köylere elektrik vermek için çalışmaya başladı. Vatandaşların da yardımıyla karlı dağların yamaçlarında çığ tehlikesine aldırış etmeden düşe kalka elektrik tellerini bularak arızayı gidermeye çalışıyorlar. Kabloları bağladıkları iplerin yardımıyla düşe kalka çeken köylüler, her yıl kış aylarında elektrik hatlarının kopması sonucu günlerce karanlıkta kaldıklarını ifade ettiler.

ELEKTRİK KESİNTİSİ UYGULANACAK

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) tarafından yapılacak çalışma nedeniyle bazı semtlere elektrik verilemeyeceği bildirildi. VEDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, merkez köy arıza sorumluluk alanı içerisinde yer alan M-6 Trafo Merkezi enerji nakil hatlarında 15 Kv’lık hattın 31,5 Kv’lık hatta dönüşümü işinde, izolatör değişimi, trafo değişimi şeklinde çalışmalar yapılacağı belirtildi. Açıklamada, “Bu bilgiler doğrultusunda Yalım Erez, Şafak ve Esendere mahalleleriyle Van Belediyesi’ne ait su pompası ve Bostaniçi Belediyesi civarında 2 Şubat 2014 tarihinde 07.00 ile 16.00 saatleri arasında programlı elektrik kesintisi yapılacaktır” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER