YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İpekyolu Belediyesi, ilçenin birçok noktasında parke taşı yol yapım çalışması sürerken mevsim şartlarının elverişli olmasıyla birlikte kentin en işlek sokağı olan sanat sokağının da onarımına başlandı...

YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İpekyolu  Belediyesi,  ilçenin birçok noktasında parke taşı yol yapım çalışması sürerken mevsim şartlarının elverişli olmasıyla birlikte kentin en işlek sokağı olan sanat sokağının da onarımına başlandı.

 

İpekyolu  Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Van'ın en işlek sokağı olan sanat sokağında tadilat çalışmalarına başladı. Daha önce depremden dolayı yıkım kararı verile Doğu İş Merkezi’nin kış ortasında yıkımının yapılmasında dolayı sokakta tahribat oluşmuştu. Mevsim şartlarından dolayı  çalışmalarını durduran İpekyolu Belediyesi mevsim şartlarını elverişli olmasıyla birlikte Sanat Sokağının yapımına başladı. İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafında eş zamanlı olarak mahallelerde parke taşı döşeme çalışmalarına devam ediyor. Daha önce stabilize çalışmalarının tamamlandığı Şerefiye Mahallesi Veteriner Sokakta parke taşı döşemeye başlandı. Parke taşı döşemesi mahalleliyi memnun ederken mahalle sakini Tahir Sayan ''yirmi yırdır Van’da yaşamaktayım, ilk kez bizim mahallede parke taşı döşeme çalışması yapılıyor, bundan dolayı belediyemize teşekkür ediyoruz. İpekyolu Belediyesi'nin bu yıl mahallemizde yaptığı hizmeti yirmi yıldır hiçbir belediyeden görmedik'' diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2015, 09:07
YORUM EKLE