Gençlik Festivali'ne yoğun ilgi

Doğu’da ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip 'GezginFest Van', doğa ve kamp tutukunları ile müzikseverlere kapılarını 12.00 itibariyle kapılarını açtı.

Gençlik Festivali'ne yoğun ilgi

Doğu’da ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip 'GezginFest Van', doğa ve kamp tutukunları ile müzikseverlere kapılarını 12.00 itibariyle kapılarını açtı. 

 

 

3 GÜNLÜK GENÇLİK FESTİVALİ 

 

22 sanatçı ve grubun sahne alacağı, bölgenin ilk ve en büyük gençlik festivali 'GezginFest Van' Üç gün sürecek. Gevaş ilçesi Van Gölü sahilinde saat 12.00 itibariyle doğa ve kamp tutkunlarına, müzikseverlere kapılarını açtı.  

 

 

GENÇLER ETKİNLİKLERE DOYACAK 

 

Gençlik Festival alanında bir çok etkilik alanı yer alırken, festivalde konserler dışında oyunlar, atölyeler, film gösterileri, geri dönüşüm atölyesi, su savaşı, kütüphane, açık mikrofon, yoga, pilates, meditasyon, sabah sporu, robot şov, jonglör atölyesi, ateş gösterisi, baloncuk partisi, lunapark, school of samba, gencer savaş ile ritim atölyesi ve jam session sahnesi gibi etkinlikler de yer alıyor. 

 

 

FESTİVALE YOĞUN İLGİ 

  

Yoğun katılımın olduğu festivalin ilk gününde, 150 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek etkinlikte doğaseverler, müzik tutkunları festivalin olduğu alana ulaşmanın ve kamp kurmanın telaşını yaşadı. Festivalde, jandarma ve özel güvenlik de hem karadan hem denizden güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı. Kilometrelerce kuyruğun oluştuğu alanda bilet satışları da halen devam ediyor. 

 

 

İLK GÜN 20 BİN KİŞİ KATILDI 

 

Van ve çevre illlerde gençlik Festivaline yoğun ilgi gösterildi. 'Gezgin Fest Van' festivalinde sahne alan Athena ve Kardeş Türküleri, doğa ve kamp tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattılırken, festivale ilk gününde 20 bin kişi katıldı. 

 

 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYE ÇIKARILDI 

 

Festival alanı ve giriş-çıkşlarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. 150 bin metrekarelik alanda jandarma ve özel güvenlik, hem karadan hem denizden güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı. 

 

 

İLK GÜN GENÇLER DOYASI EĞLENDİ 

 

Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Doğu'nun ilk ve tek gençlik festivali "Gezginfest Van"ı ilk günü Sena Şener, Selçuk Balcı, Manga, Kardeş Türküleri ve Athena sahne aldı. Özellikle Kardeş Türküleri ve Athena konserleri ile coşan gençler, sabaha kadar eğlendi. Türkiye'nin birçok ilinin yanında İran'dan gelen müzikseverler, Doğu'da ilk defa böyle bir festivalin düzenlendiğini belirterek, "Van'da böyle bir organizasyon her anlamda güzel oldu. Birçok sanatçı sahne alacak. Biz bu tür organizasyonların bundan sonra da düzenlenmesini istiyoruz" dediler. 

 

 

22 SANATÇI SAHNE ALACAK 

  

Etkinlik alanında işini erkenden bitirip kamp kuran doğaseverler ve müzik tutkunları gün boyu sürecek konserler öncesi festival alanında Van Gölü'nün serin sularında yüzmeyi de ihmal etmedi. Festivalde Athena, Teoman, Selda Bağcan, Kardeş Türküler, Ezhel, Manga, Ahmet Aslan, İlkay Akkaya, Melek Mosso, Can Bonomo, Sena Şener, Shantel, Emir Can İğrek, Fatma Turgut, Yener Çevik, Kurtalan Ekspres, Gazapizm, İlyas Yalçıntaş gibi grup ve sanatçılar bir araya gelecek. Ayrıca Amerika'da yaşayan dünyaca ünlü İranlı müzisyen Mohsen Nomjoo da festivalde sahne alacak. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 11:31
YORUM EKLE