banner211

Olgun Şimşek Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine geri mi dönüyor?

Kimsesiz Yaşar EDHO'ya geri mi dönüyor sorusu Show TV ekranlarının merakla takip edilen dizisi Ramo'da peş peşe yaşanan ayrılıklar sonrası akıllarda yer edinmeye başladı. Kimsesiz Yaşar karakteriyle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 3. sezonunda bir efsane haline gelen Olgun Şimşek'in Ramo'da ayrılmasıyla sosyal medya platformlarında Kimsesiz Doğan geldi, Yaşar da gelsin şeklinde yapılan yorumların sayısında ciddi bir artış yaşandı. Şimdi izleyiciler ünlü oyuncunun Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncu kadrosuna katılıp katılmayacağına odaklandı.

Olgun Şimşek Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine geri mi dönüyor?

Ramo dizisinden Yiğit Özşener, Olgun Şimşek ve Pelin Körmükçü'nün peş peşe vedaları izleyicileri isyan ettirmişti. Olgun Şimşek'in Ramo'dan ayrılması Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin hayranlarını heyecanlandırdı. Bilindiği üzere dizinin 3. sezonunda kadroda yer alan ve sezon finali bölümünde eşiyle yurt dışına çıkan Kimsesiz Yaşar karakterine dair sosyal medyada "Kimsesiz Baba" geri dönsün yorumları sıkça yapılmaya başlandı. Özellikle senaryoda Yaşar'ı yetiştiren ve ona o adı veren Kimsesiz Doğan karakterinin dahil olmasıyla bu talepler daha da arttı. İzleyiciler iki Kimsesiz'in bir araya gelmesini ve fırtınalar estirmesini istiyor.

OLGUN ŞİMŞEK EDHO'YA GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Kimsesiz Yaşar karakteriyle izleyicilerin gönlüne taht kuran Olgun Şimşek'in diziye geri dönmesi isteniyor. Ancak konu hakkında henüz ünlü oyuncudan da, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yayıncı kuruluşundan da bir açıklama gelmedi.

OLGUN ŞİMŞEK'TEN KİMSESİZ YAŞAR AÇIKLAMASI

Geçen yıl İbrahim Tatlıses'in İbo Show'a konuk olan Olgun Şimşek'e "Kimsesiz Yaşar, ben hala öyle olarak biliyorum seni. Daha beyefendi geçmedim" demesi üzerine 49 yaşındaki ünlü oyuncu "Kimsesiz Yaşar artık öldü gitti. Gerçi ölmedi. Güzel çalışma oldu. Ama bitti artık o. Şimdi Cihangir Bey artık." diyerek cevap vermişti.

OLGUN ŞİMŞEK KİMDİR?

Olgun Şimşek, 1971 yılında Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir köy olan Yenice'de doğmuştur. Bingöllü ilkokul öğretmeni bir baba ile Bursalı bir annenin çocuğudur. Bir kız kardeşi var. Çocukluğu Yenice köyü ve babasının tayin olduğu Afyon Dinar, Alpaslan köyünde geçmiştir. Liseye Adapazarı Harbiye Öğretmen Lisesi'nde yatılı olarak başladı ve bir sene orada okudu.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1993 yılında sinema hayatına başladı. Olgun Şimşek, tiyatroya Yılmaz Erdoğan-Demet Akbağ Tiyatrosu'nda sahnelenen Otogargara adlı oyunda rol alarak başladı.

Televizyonda İbo Show'da İbrahim Tatlıses'in pişekarı 'Güçlü' tiplemesiyle tanındı. Yılmaz Erdoğan'ın televizyonda yayınlanan Bir Demet Tiyatro'sunda 'Kudret' tiplemesiyle de popüler oldu. Televizyon dizileri Sihirli Ceket, Yedi Numara, Beşik Kertmesi ve Alacakaranlık'ta rol aldı.

Daha önce Şebnem Sönmez ile 1994 yılında evlenen ve 2000 yılında boşanan Olgun Şimşek ikinci evliliğini 19 Kasım 2011 tarihinde Zeynep Kocabeyoğlu ile yaptı.

Ödülleri

1999 - Ankara Film Festivali, "Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu" Ödülü, Karışık Pizza

2004 - Antalya Altın Portakal Film Festivali, "En İyi Erkek Oyuncu" Ödülü, Yazı Tura

2004 - Sinema Yazarları Derneği Türk Sineması Ödülleri, "En İyi Erkek Oyuncu" Ödülü, Yazı Tura

2004 - Orhon Murat Arıburnu Ödülleri, "En İyi Erkek Oyuncu" Ödülü, Yazı Tura

2005 - Adana Altın Koza Film Festivali, "En İyi Erkek Oyuncu" Ödülü, Yazı Tura

2005 - Ankara Film Festivali, "En İyi Erkek Oyuncu" Ödülü, Yazı Tura

2005 - Uluslararası İstanbul Film Festivali, "En İyi Erkek Oyuncu" Ödülü, Yazı Tura

2012 - Antalya Televizyon Ödülleri, "Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu" Ödülü, Yalan Dünya

Filmleri ve Dizileri

2020 Ramo

2017-2018 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

2012 - Gözetleme Kulesi

2012 - Yalan Dünya

2009-2010 - Kapalı Çarşı

2005 - Beyaz Gelincik

2005 - Kapıları Açmak

2003 - Yazı Tura

2003 - Alacakaranlık

2002 - Beşik Kertmesi

2001 - Yeşil Işık

2000 - Yedi Numara

1998 - Karışık Pizza

1998 - Dış Kapının Mandalları

1997 - Bir Demet Tiyatro

1996 - Sihirli Ceket

1995 - Yer Çekimli Aşklar

1994 - Aziz Ahmet

1994 - Gülşen Abi

1993 - Tersine Dünya

TAKVİM

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 20:52
YORUM EKLE