banner211

Whatsapp kullanıcılarına müjde

1 milyar dolayındaki kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp artık tamamıyla ücretsiz.

Whatsapp kullanıcılarına müjde

Uzun süreden beri WhatsApp kullananlar şimdi muhtemelen 'zaten öyle değil miydi?' diye geçiriyorlardır içinden ne de olsa onlar için zaten ücretsiz idi ama geçtiğimiz yıllarda gelen güncelleme ile birlikte yeni üyeler için 'ilk yıl ücretsiz, takip eden yıllarda 2.5 TL/1 dolar' sistemine geçmişlerdi.

 

Şimdi tabii uygulamaya yönelik akıllardaki en önemli soru, 'bedava oluşuyla birlikte reklam gelip gelmeyeceği'. Malum bu tür servislerin en önemli gelir kaynağı reklamlar. WhatsApp'ın tepesindeki isim Jan Koum konuya ilişkin açıklamasında reklam konusuna ilişkin doğrudan bir yanıt vermemiş olsa da alternatif gelir modelleri üzerinde durduklarını söylüyor. Bunların başında gelen senaryo ise şirketlerle anlaşılıp özel servis mesajlarının WhatsApp üzerinden gönderilmesinin planlandığı yönünde ama dediğimiz gibi kesin birşey yok henüz. Gerçi son kullanıcı olarak bizi de ilgilendirmiyor zaten, bizi reklama boğmasınlar da nereden kazanırlarsa kazansınlar.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 21:19
YORUM EKLE

banner201