30 Ocak 2015 Cuma
Haber Detay
İlçeler Haberi24.10.2013 22:48:59
İlçe başkanından olay gibi sözler!

Yerel seçim yaklaşırken Van’da havalar gerildi. Bahçesaray’da AK Partili Meclis üyesi ile BDP Bahçesaray ilçe başkanı arasındaki tartışma kavgaya döndü. Tartışma ile başlayan tartışma tehditle sonuçlanınca olay büyüdü.

 

Bahçesaray’da AK Parti Bahçesaray Belediye Meclis üyesi ile BDP Bahçesaray İlçe Başkanı arasında yaşanan siyasi tartışma kavgaya döndü. Alınan bilgiye göre BDP’li başkanın meclis üyesine yönelik “Sen nasıl bizi eleştirirsin” şeklindeki konuşması bir anda siyasi tartışmaya döndü. Olay büyüyünce BDP’li başkan AK Partili Orhan’ı “Senin dilini kestiririm” şeklinde tehdit etti. Bu kavganın ardından açıklama yapan meclis üyesi Emrullah Orhan, olayın BDP’ye yakın bir haber ajansında çarpıtılarak yansıtıldığını söyleyerek bir açıklama yayınladı. Orhan, bu olayın bu haber organı tarafından tam bir provakatif davranışa dönüştürüldüğünü söyledi.

 

Orhan olayla ilgili açıklamasında olayla ilgili şu ifadelere yer verdi;

 

“Bir yayın kuruluşu tarafından servis edilen 24/10/2013 tarihli haberde, şahsım, Ağabeyim Remzi ORHAN ve diğer akrabalarım tarafından BDP Bahçesaray İlçe Başkanı M. Emin TANRIVERDİ’nin darp edildiği iddia edilmektedir. Bu haber ajansının geçtiği haberde(!) olayın geçtiği yer ve zaman haricinde hiçbir şey doğru yazılmamış, olay tam tersi şekilde aksettirilmiş, böylece ajans BDP İlçe Başkanı’nın sürekli yaptığı provakatif davranışlarından birini haber yaparak haber organı değil porovakasyon aracı olduğunu bir kez daha ispatlamış oldu.

 

“SENİN DİLİNİ KESTİRİRİM”

 

Olay tam olarak şöyle gelişmiştir. Ağabeyim Remzi Orhan ile birlikte caddede yürürken yanımıza M. Emin TANRIVERDİ yaklaştı. Ağabeyim Remzi ORHAN’A “bir dakika konusabilir miyiz?” dedi. Ağabeyim de “buyurun Başkan” dedi. Bunun üzerine özel bir mevzu olabileceği düşüncesiyle yanlarından uzaklaştım. Ağabeyime hitaben “sen hangi cesaretle Altındere Köyü Camisinde partimiz hakkında eleştiri yaparsın” dedi. Ağabeyim de “ben partinizi eleştirmemişim, eleştirmişsem de siyaseten bu normal bir tavırdır, hakaret etmemişim. Buyurun müsait bir yerde konuşalım, çarşının ortasında konuşulacak mevzular değil bunlar” deyip ikna etmeye çalıştı. Bunun üzerine, M. Emin TANRIVERDİ, Ağabeyime “ben seni konuşturmam, dilini kestiririm” diyerek tehdit etti ve üzerine yürüdü. Ağabeyim Remzi ORHAN ise, bunun üzerine, bu asıl senin haddin değil deyip onu itti. Seslerinin yükselmesi üzerine onlara yaklaşmıştık o sırada. BDP İlçe Başkanı ağabeyimin üzerine yürüyünce aralarına girdim hemen.  Ben araya girince bana yumrukla saldırdı. Ben de karşılık verdim. Orada bulunan vatandaşların araya girmesiyle de olay sona erdi.

 

“O YAYIN KURULUŞUNU KINIYORUZ”

 

Durum tamamen bundan ibaret olup, zaten olayın geçtiği yer Bahçesaray’ın en işlek yeri olduğu için yüzlerce kişi buna şahit olmuştur. Haberi yapan insanların, mensup oldukları siyasi partinin provokatör ilçe başkanından başka kimseye işin aslını sormağa gerek duymadıklarından anlıyoruz ki; İlçe Başkanının bu hareketi ile sonrasında yapılan iftira dolu haberin amacı aynıdır. BDP ’nin üsluptan, terbiyeden habersiz İlçe Başkanının yaptığı hareketin-tehdidin  hiç sorgulanmaması bir tarafa, çarşı içinde neredeyse Bütün Bahçesaray’ın gözleri önünde cereyan eden bir olayı bu kadar pervasızca çarpıtarak sunan yayın kuruluşunu kınıyorum. Yalan ve iftiralarına karşılık kanuni haklarım saklı kalmak üzere; kendilerini, isimlerini de vererek hedef gösterdikleri kişilerin şahsından özür dilemeğe davet ediyor, bu insanların tavır ve davranışlarını Bahçesaraylıların ve tüm halkımızın takdirine havale ediyorum. Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Emrullah ORHAN 

BAHÇESARAY BELEDİYE MECLİS ÜYESİ


ŞEHRİVAN ÖZEL

« Geri

www.sehrivangazetesi.com 'a git