banner211

Almanya’da korona aşısı için tarih verdi!

Koronavirüs aşısını bulmak için neredeyse tüm ülkeler bir yarış içerisinde, Almanya’dan gelen son açıklamalar ise  gelecek yılın başında aşının hazır olacağını duyurdu.

Almanya’da korona aşısı için tarih verdi!

Almanya’da, aşılarla ilgili düzenlemelerden sorumlu kurum olan Paul Ehrlich Enstitüsü’nün Başkanı Klaus Cichutek, korona virüs aşısının geleceği tarihi açıkladı. Cichutek, "Gelecek yılın başında ilk aşılar onay alır. Almanya’da da insanlar ilk dozu o dönemde alabilir" diye konuştu.

Koronavirüs salgınına karşı en net ve sıkı yasak ve kısıtlamaları getirerek Avrupa’daki komşularına oranla çok daha az hasarla pandemi sürecini atlatmaya çalışan Almanya’dan kritik bir açıklama geldi.

Almanya’nın aşılarla ilgili düzenlemelerden sorumlu kurumu Paul Ehrlich Enstitüsü’nün Başkanı Klaus Cichutek, Alman basınına konuştu.

Cichutek, birinci faz ve ikinci fazdaki denemelerin pozitif sonuç verdiğini ve bazı aşıların koronavirüse karşı bağışıklık sistemini harekete geçirdiğini söyledi. Dünyanın birçok ülkesinde onlarca şirket ve kurumun aşı üretmek için bir yarışa girdiğini hatırlatan Cichutek, “Eğer koronavirüs aşısının üçüncü fazından da sonuçlar etkili ve güvenli olduğuna yönelik gelirse gelecek yılın başında  ilk aşılar onay alır. Almanya’da da insanlara ilk dozu o dönemde alabilir” dedi. HABER3

YORUM EKLE

banner201