banner211

Cumhurbaşkanına aşıyı Vanlı Doktor İhsan Ateş yaptı

Dün itibariyle resmen başlayan Türkiye'deki aşılama süreci son hız devam ederken bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kameralar önünde aşı yaptırdı. Erdoğan'a aşıyı yapan doktor ise Vanlı bir isim...

Cumhurbaşkanına aşıyı Vanlı Doktor İhsan Ateş yaptı

ŞEHRİVAN HABER- Türkiye son bir kaç gündür koronavirüs aşısını konuşuyor. Çin'den bir süre önce gelen ve güvenlik analizi yapılan aşılar için dün verilen onaydan sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve bilim kurulu üyeleri ilk aşıyı yaptıran isimler oldu. Bu sabah itibariyle Van ile birlikte tüm illerde başlayan çalışmalar akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aşı yaptırmasıyla sürdü.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu tarafından acil kullanım onayı verilen corona virüsü (koronavirüs) aşısını Ankara Şehir Hastanesi'nde yaptırdı. Başkan Erdoğan aşı olduktan sonra Telegram hesabından "Ben de aşı oldum" mesajı paylaştı. Erdoğan'ın aşı yaptırması sonrası gözler o fotoğraf karesine çevrilirken o karedeki bir isim de Van'lılar açısından gurur karesi oldu. Zira Erdoğan'a o aşıyı yapan dotorun Vanlı bir doktor olan Doç. Dr. İhsan Ateş olduğu öğrenildi.

O DOKTOR VANLI ÇIKTI!

Erdoğan'a aşıyı yapan isim olan Ankara Şehir Hastanesi Korona ve Dahiliye Klinik Şefi Doç. Dr. İhsan Ateş ile salgınla mücadelede büyük başarı sağlayan Ankara Şehir Hastanesi’nin de önemli doktorlarından birisi olarak öne çıktı. Son dönemlerde adından söz ettiren doktorlardan birisi olan Ateş, Van'da doğup büyüyen ve zor şartlarda yetişip başarılı bir kariyere ulaşan isimlerden birisi olarak öne çıkıyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 08:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 2 hafta Önce

Bende sandım aşıyı o bulmuş.van kökenli yüzlerce doktor var .Bu doktoru tek mi görebildiniz

Hüseyin ŞAHAR
Hüseyin ŞAHAR - 1 hafta Önce

Vanlı olarak gurur duydum Allah yolunu açık etsin. Ülkemize böyle hayırlı insanlar yetiştirelim.bennim oğlumda doktor Allah hepsinin yardımcısı olsun

Mahoni
Mahoni - 1 hafta Önce

O doktor kendisinden hayır görmez bunlar aşıyı bile siyasete alet ettiler millet perişan millet aç

banner201