Dursun Odabaş’ta sıra ve tahlil bekleme sıkıntısı bitiyor!

Göreve atanır atanmaz YYÜ Dursun Odabaş Hastanesi için bir çok projeyi masasına koyan Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Ümit Haluk İliklerden hasta ve hasta yakınları için önemli bir uygulama için start verdi. Muayene için sıra alma ve sonuç takibi konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan hastalar için hazırladığı projenin çalışmasını başlatan İliklerden, bu noktada artık hem internet ortamında hem de telefonla hızlı yürüyecek bir sistemin çalışmalarını başladıklarını belirtti. Yeni uygulamanın müjdesini Şehrivan’a veren İliklerden, “Yeniliklerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.” Dedi.

Dursun Odabaş’ta sıra ve tahlil bekleme sıkıntısı bitiyor!

ŞEHRİVAN ÖZEL: ÖMER FARUK TOKTAŞ/MENDUH ÇALIŞKAN- Göreve atanır atanmaz YYÜ Dursun Odabaş Hastanesi için bir çok projeyi masasına koyan Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Ümit Haluk İliklerden hasta ve hasta yakınları için önemli bir uygulama için start verdi. Muayene için sıra alma ve sonuç takibi konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan hastalar için hazırladığı projenin çalışmasını başlatan İliklerden, bu noktada artık hem internet ortamında hem de telefonla hızlı yürüyecek bir sistemin başladığını belirtti. Yeni uygulamanın müjdesini Şehrivan’a veren İliklerden, “Yeniliklerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.” Dedi.

YYÜ Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, hastanenin yeni sistemi ile ilgili müjdeyi Şehrivan Gazetesi aracılığı ile paylaştı. Artık vatandaşların tahlil sonuçlarının durumunu cep telefonlarına gelecek olan mesajlardan öğrenebileceklerini ve bu sayede sürekli bizzat gidip sorma geleneğinin ortadan kalkacağı müjdesini de veren İliklerden “Bugün sizin aracılığınızla vatandaşlarımıza bir müjdeyi de vermiş olalım; daha önce Bölge hastanesinde başlatmıştık. Vatandaşlarımız bütün yaptırmış oldukları tahlillerinin, film sonuçlarının ve patoloji sonuçlarının bilgisini telefonlarına mesaj olarak alacaklar. Hastalarımız tahlillerinin çıkıp çıkmadığını öğrenip ona göre doktorlarına hizmet almak için gidecekler. Ameliyat olan bir hastamız evine gitmiş ve patoloji sonucunun çıkıp çıkmadığını öğrenmek için sürekli hastaneye gidip gelmek zorunda kalıyordu. Artık bu durum ortadan kalkacak ve bir tahlil sonucu çıkınca telefonlara mesaj gidecek.

UYGULAMA HAFTAYA DEVREYE GİRECEK

Başhekim İliklerden halihazırda çalışmalarını başlattıkları sistemin haftaya devreye girmesini beklediklerini belirtirken, profesyonel bir ekip ile yeni sistem için çalışmaların aralıksız sürdüğünü de sözlerine ekledi. Vatandaşların işini ciddi manada kolaylaştıracak ve zaman kazandıracak olan sistemle hastalar da uzun süre bekleme sıkıntısından kurtulmuş olacak.

“EKSİKLİKLERİMİZİ VATANDAŞLARIMIZLA AŞACAĞIZ”

Oluşacak sorunları vatandaşlar ile iş birliği içerisinde aşacaklarını belirten İliklerden gazetemiz hakkındaki fikirlerini de dile getirdi. İliklerden sözlerini şu şekilde noktaladı: “İnşallah kısa bir zaman içerisinde eksikliklerimizi var olan eksikliklerimizi gidereceğiz gideremeyeceklerimiz olursa da vatandaşlarımızdan özür dileyerek şunu şöyle telafi edeceğiz, bu ameliyatı böyle yapacağız, bir malzemeyi bulamadıysak bunu yarın bulacağız diye her zaman onlara geri döneceğiz ve kapımız her zaman açık olacak. Şehrivan Gazetesi ailesine de şehrin sağlığına ve hastanelerine duymuş oldukları ilgiden dolayı ayrıca ilimizin basın kültürünü kaliteli bir seviyeye taşımış olmasından, röportajlarının ve gündeme hâkimiyetinin kalitesinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
van
van - 11 ay Önce

sayın başhekim cok fazla temizlik personel eksigi var personel cok yoruluyor 3 kisinin yapmasi gereken isi 1 personel yapiyor gun asiri 24 nobet tutuyor bu sorunu çözün artik yazik degilmi personele sayin bashekim

Halk
Halk - 11 ay Önce

Web sayfasında randevu alma için verilen numara çalışmıyor hiç. Bin kez aradık ama düşmüyor hiç. Bir de geçilen hastane randevu uygulaması çok sorumlu. Üyelik oluşturma, randevu bulamama gibi sorunlar var. Acilen el atılması lazım bunlara.

KutluTürk
KutluTürk - 11 ay Önce

Başhekimin dikkatine hastahanenin kardiyoloji bölümünün efor test cihazı bozuk hastalar mağdurlar ona bir elatarsanız iyi olur

adalet
adalet - 11 ay Önce

sayin bashekim temizlik personelinin gece mesaisi yatirilmiyor maaşlar eksik yatırılıyor yazik degilmi bu personele zaten asgsri ücret alıyor üstünde gece mesaisi yatmıyor haklarını verin bu
işçilerin hakini alip almadigina dair denetim yapin siz bari personeli ezdirmeyin lutfen..

Bülent
Bülent - 11 ay Önce

Yeni görevinizde başarılar.Bir hastalığı tedaviye başlamadan önce teşhis bırakılır.Hastane sorunlarını çözebilmek için sorunun ne olduğunu bilmek gerekir,bunun da yolu hastalara ve hasta yakınlarına anket uygulayarak sorunları tespit etmekten geçiyor Benim aklımda olan Heterli sayoda Dpktor yok,Randevu sistemi sağlıklı çalışmıyor,Hastalar atasında,Torpil ve adam kagırmacılık yapılıyor,Hastane bahçesindeki kantin çok pahalı bir kaç alternetif kantin açılmalı rekabet oluşması açısından bu yapılamıyorsa piyasa araştırması yapılarak tavan fiyat uygulaması getirilmeli Hasatayı Müşteri hasta yakınını yolunacak kaz görme anlayışı derhal terk edilmeli,İl dışından gelen hasta yakınları mağdur oluyor Aile sosyal hizmetler İl Müdürlüğüyle kordineli olarak merkezde olan Refakatcı misafirhanesi nin aynısı kampüste açılmalı.İl merkezinde büyük mahallelerde ek poliknikler açılarak halkın Hastanenizde yığılmasının önüne geçilmeli zira hastaneye ulaşım çileye dönüyor.