Flaş! Sağlık Bakanı Van'da koronavirüs vakası olduğunu açıkladı

Saat 19.00'da ekranların karşısına çıkarak Türkiye'deki koronavirüs salgını hakkında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, flaş açıklamalarda bulunurken Van'daki vakaları da duyurdu.

Flaş! Sağlık Bakanı Van'da koronavirüs vakası olduğunu açıkladı

ŞEHRİVAN HABER - Çin'de ortaya çıktıktan sonra geçtiğimiz haftalardan itibaren Türkiye'de de görülmeye başlayan koronavirüs vakaları artmaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son duruma dair açıklamalar yaptı. Hastalığın seyri, alınan tedbirler, yeni önlemler, tedavi süreçleri başta olmak üzere bir çok konuyu değerlendiren Bakan Koca, günlerdir merak edilen konuyu da açıkladı.

Van'da vaka olup olmadığı konusu konuşulmaya devam ederken, bir gazetecinin Van'daki kaçak geçişleri ve vaka olup olmadığı üzerine konuşan Koca, salgının Van'da da olduğunu söyledi.

Bakan Koca, Van'da vaka olup olmadığı ile ilgili olarak Van'da vakalar bulunduğunu söyledi. Van'ın vaka sayısının çok üst düzeyde olmadığını değinen Koca, "Van'da vakalarımız var ama bu rakam 10'un üstünde değil" dedi. Bu açıklamasıyla Van'daki durumu ortaya koyan Koca, konuşmasında sık sık evde kalınması gerektiğini hatırlattı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca, yeni tip koronavirüs vakalarının Türkiye geneline yayıldığını söyledi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER