banner211

Yaka Market, Çölyak hastaları için özel reyon oluşturdu!

Yaka Marketler Zinciri Van’da bulunan Çölyak Hastaları için özel glütensiz ve düşük proteinli ürün reyonu oluşturdu.

Yaka Market, Çölyak hastaları için özel reyon oluşturdu!

Birçok Çölyak hastasının olduğu Van’da Çölyak Hastalarına özel reyon oluşturarak yerel market sektöründe bir ilke imza atan Yaka Marketler Zinciri, Glütensiz ve Düşük Proteinli ürün reyonunu genişletti.

Yaka Marketler Zinciri, Glütensiz ve Düşük Proteinli Gıda bulmakta sıkıntı yaşayan Çölyak Hastalarına özel reyon oluşturarak Glütensiz ve Düşük Proteinli ürün hizmeti sunuyor. İskele Şubesinde daha önce hizmete giren Glütensiz ve Düşük Proteinli Gıda reyonuna yeni ürünler katarak genişletti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yaka Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Karaman, " Çölyak hastalarının ürün bulmakta yaşamış olduğu sorunu yakinen takip eden biriyim. Çölyak hastalarımızın Glütensiz ürün tedariki konusunda yaşadıkları soruna Glütensiz ve Düşük Proteinli ürün reyonunu oluşturarak bir nebzede olsa sorunu çözdük. Ürün bulamayan Çölyak Hastalarının bu sorununu tamamıyla çözme aşamasındaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışma neticesinde Çölyak Hastalarına özel oluşturduğumuz reyonumuzdaki ürün çeşitliliğini genişlettik. Çölyak Hastalarına özel Glütensiz ürünlerin yanında Düşük Proteinli ürün çeşidi de bırakarak hizmet vermeye çalışıyoruz. 100 çeşit ürün ile imkânlarımız el verdiği sürece Çölyak Hastalarının taleplerine karşılık olmaya devam edeceği’’ dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Talat taş
Talat taş - 6 ay Önce

Çok güzel olmuş. Sosyal farkındalık açısından... Hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz, çölyak hastaları olarak.

diyetisyen  Ahmed
diyetisyen Ahmed - 6 ay Önce

Çok güzel bir hizmet gerçekten, ama keşke iskeledeki şubede değilde cumhuriyet caddesindeki şubede olsa daha ulaşılabilir olurdu.

banner201