“Sağlık yatırımlarında bölgede birinciyiz”

AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras ve Yönetimi, Van’da yapımına başlanan 400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 150 yataklı Kardiyoloji Hastanesi inşaat alanını gezerek sağlık yatırımları hakkında açıklamada bulundu.

“Sağlık yatırımlarında bölgede birinciyiz”

AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras beraberinde Merkez İlçe Başkanı Abdulmenaf Keyifli ve Parti yönetimi ile birlikte Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi arazi sınırları içerisinde yapımına başlanan 400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 150 yataklı Kardiyoloji Hastanesi inşaat alanını gezerek sağlık yatırımları hakkında da bilgi verdi.

 

ARAS: SAĞLIK SİSTEMLERİNDE DEVRİM NİTELİĞİNDE REFORMLAR YAPILDI

 

Geçmişte sağlık alanında birçok sorun ve sıkıntının yaşandığını söyleyen İl Başkanı Abdullah Aras, “AK Parti döneminden öncesini hatırlarsak sağlık alanında ne denli çileler yaşadığımızı, bir doktorun yüzlerce kişiye bakmak zorunda kaldığını, hastane şartlarının elverişsiz koşullarını, ilaç kuyruklarında saatlerce sıra beklediğimizi, parası olmayana, sosyal güvencesi olmayana hastalanmanın adeta ölmek anlamına geldiğini, ambulansın çok lüks bir istek olduğunu, daha birçok olumsuzlukları sayabileceğimiz sorunları yaşadığımızı, hepimiz çok iyi biliyoruz. Şimdi onları hatırlamak bile içimize buruk bir eza yaşatırken, neredeydik nerelere geldik misali o gün bizler için hayal olanlar, o gün bize çok lüks gelenler bugün AK Parti sayesinde artık sıradan gelemeye başlamıştır. Sağlık güvencesi olmayan vatandaşımız yok.  Bu yüzden Acil kapılarında ölmek de yok. İlaç almak işkence değil artık. Hastane koşullarına baktığımızda otel konforunda. Hizmetlere baktığımızda saatlerce sıra beklemiyoruz. Doktorlara baktığımızda istediğimize gidebiliyoruz. Özel hastanelere dilediğimiz gibi devlet koşulunda gidebiliyoruz. 112’yi çevirdiğimizde 5 veya 10 dakika da ambulans kapımızda. Karşılanması mümkün olmayan tedaviler vardı aynı şekilde parayla satılan ilaçlar vardı şimdi bunlar da tarihe karıştı. Allah’a Şükür AK Parti iktidarımızla birlikte eski dönemden eser kalmadı. Şimdi çağdaş standartlarda, kaliteli ve modern koşullarda, son teknolojik donanımlarda insana yakışan hizmetler verilirken, sağlık sistemlerinde de devrim niteliğinde reformlar yapıldı. Bütün bu ilerlemeler her geçen gün daha üst düzeylere çıkacaktır.

 

ARAS: İKİ HASTANEMİZ 2014 YILINDA HİZMETE AÇILACAK

 

Bütün bu gelişmelerden İlimiz özellikle payını almaktadır. Bölgemizdeki diğer illere göre Van’ımıza yapılan ve yapılacak olan sağlık yatırımları sayesinde ilimiz bölgede birinci konuma ulaşmıştır. Bölgenin sağlık üssü halini hızla almaktadır. Bu yatırımlar bir taraftan ilçelerin tamamında hastane ve aile sağlık merkezleri şeklinde yapılırken, merkezde ise büyük yatırımlar yapılmakta ve bu yatırımlara her yıl yenileri eklenmektedir. İşte bunlardan birisi de 2012 yılında ihalesi tamamlanan 110 milyon liralık bir yatırım olan 400 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 150 yataklı kardiyoloji hastaneleridir. Bu iki hastanemiz 2014 yılında hizmete açılacaktır.

 

ARAS: SIRADA YENİ HASTANELER VAR

 

Bu yıl ihalesi yapılacak olan Onkoloji Hastanesi ve Psikiyatri Hastanelerinin de yapımına başlanacak. Bununla birlikte Fizik Tedavi Hastanesi, Adli Tıp Merkezi yatırım programına alınmış olup, bunlarla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Tüm bu gelişmeler Büyükşehir olan ilimiz adına çok sevindirici gelişmelerdir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 12:02
YORUM EKLE