Battal’dan yılın doktoruna plaket

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Sağlık Bakanlığı tarafından ‘yılın doktoru’ seçilen Dursun Odabaş Tıp Merkezi doktorlarından Doç. Dr. Oğuz Tuncer'e plaket verdi.

Battal’dan yılın doktoruna plaket

Her yıl Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında düzenlenen ''yılın doktoru'' unvanına YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi doktorlarından Doç. Dr. Oğuz Tuncer layık görülmüştü. Ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün elinden alan Tuncer'e YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal da plaket verdi. YYÜ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda konuşan Battal, ''yılın doktoru'' seçilen Doç. Dr. Oğuz Tuncer'in bu unvanı sonuna kadar hak ettiğini belirterek, ''Kendisi deprem döneminde çok özverili bir şekilde çalıştı. Gelen hasta ve yaralıların iyileşmesi için elinden geleni yaptı. Bu unvanı en çok hak eden insanlardan biri. Biz bundan mutlu ve gururluyuz'' dedi.
Sağlık Bakanlığı tarafından ‘yılın doktoru’ seçilen Tuncer ise, deprem sonrasında ekibi ile birlikte yoğun bir şekilde çalıştıklarını açıklayarak, ödülü ekibi adına aldığını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 13:54
YORUM EKLE