Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından "Meme Kanseri Farkındalık Ayı" kapsamında düzenlenen programda meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekildi.

Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından "Meme Kanseri Farkındalık Ayı" kapsamında düzenlenen programda meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekildi.

 

Hastanenin radyoloji servisi önünde düzenlenen programda konuşan Başhekim Doç. Dr. Mehmet Parlak, meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu söyledi.

 

 

Erken teşhisin kanser tedavisinde çok iyi bir paya sahip olduğunu belirten Parlak, "Kanser ne kadar erken teşhis edilirse önlemek de o kadar kolay. Burada vatandaşlarımıza meme kanserinden korunmak için gerekli kontrolleri yapmalarını öneriyoruz. Aile hekimlikleri ve sağlıklı yaşam merkezilerinden kolaylıkla bu hizmetten faydalanabilirler." dedi.

 

 

Dr. Taylan Bükülmez de "Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın kanser tarama merkezlerine başvurmalarını bekliyoruz. Her ay meme muayenesi yapmaları çok önemli. Ekim aynının meme kanseri için farkındalık ayı olmasını bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER