banner95

ÖĞRENCİLERE FIRÇA VE MACUN

Sağlık seminerlerine bu kez okullar ile devam eden Gürpınar Belediyesi, Koyunyatağı Mahallesi'nde bulunan İmam Hatip Yatılı Bölge Okulu'nda öğrencilere diş macunu ve diş fırçası dağıttı.

ÖĞRENCİLERE FIRÇA VE MACUN

Sağlık seminerlerine bu kez okullar ile devam eden Gürpınar Belediyesi, Koyunyatağı Mahallesi'nde bulunan İmam Hatip Yatılı Bölge Okulu'nda öğrencilere diş macunu ve diş fırçası dağıttı. Öğrencilere yönelik olarak diş sağlığı konusunda kısa açıklamalar yapan Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin, belediyecilik hizmetinin salt yol yapmaktan ibaret olmadığını hatırlatarak, halk sağılığını önemsediklerini bunun için de bu türden sağlık seminerlerini hayata geçirdiklerini söyledi.

Gürpınar Belediyesi daha önce mahalle ve köylerde devam eden sağlık seminerlerini bu kez okullarda devam ettirdi. Okullara yönelik sağlık seminerlerinin ilkini Gürpınar'ın Koyunyatağı Mahallesi'nde bulunan İmam Hatip Yatılı Bölge Okulu'nda gerçekleştiren belediye yetkilileri, diş sağlığı konusunda öğrencilere yönelik kısa açıklamalarda bulundu.

‘DİŞ SAĞLIĞI ÖNEMLİ’

Ağız ve diş sağılığı konusunda kısa bilgilendirmelerde bulunan Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin, kendisinin de bir hemşire olduğunu belirterek, ağız ve diş sağılığının önemsenmesi gereken bir konu olduğunu hatırlatarak, “Sizlerin diş sağlığınıza çok büyük önem vermeniz gerekmektedir. Bu yaşlar sizler açısından gelişim yaşları. Şimdiden ağız ve diş sağlığınıza gereken önemi göstererek gelecekte olabilecek kimi hastalıkların önüne geçebilirsiniz” Dedi. Dişin, insan sağlığında çok büyük öneminin olduğunu kaydeden Çetin, gereken önemin gösterilmemesi durumunda bunun bir çok rahatsızlığa yol açabileceğini belirtti.
Belediye Eş Başkanı ve belediye Meclis üyeleri tek tek sınıfları dolaşılarak öğrencileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirilirken, yanlarında getirdikleri diş fırçası ve diş macunlarını çocuklara dağıttılar.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER