banner139

21. Yüzyıl kadın yüzyılı olacak

Özalp Eş Başkan Adayları Handan Bağcı ve Şerafettin Özalp ise seçim çalışmaları kapsamında Y. Balçıklı, A. Balçıklı (Paçuxlİ) ve Yumruklu (Pimiren) köylerini ziyaret etti.

21. Yüzyıl kadın yüzyılı olacak

BDP Özalp İlçe Yöneticilerinin de lik ettiği Eşbaşkan adaylarını köylüler Abdullah Öcalan'ın fotoğrafları ve BDP bayrakları ile karşıladı. Karşılama sırasında sık sık, "Biji Serok Apo" sloganları atıldı. Y. Balçıklı'da konuşan Handan Bağcı, kendileri için oy istemediklerini zaten halkın iradesine sahip çıktığını belirterek, "30 Mart seçimleri Kürt halkı için bir referandum niteliğindedir ve halkımız bunun bilincindedir." dedi. Bağcı, daha sonra projeleri ve seçim süreci hakkında halka bilgi verdi. Bağcı'nın ardından söz alan Eş Başkan Adayı Şerafettin Özalp ise, "Halkımızla birlikte hareket ederek başaramayacağımız iş yoktur. Göreve geldiğimizde halkımızla birlikte birçok projeyi hayata geçireceğiz." şeklinde konuştu.

Yukarı Balçıklı'nın ardından Aşağı Balçıklı'da bir evde düzenlenen halk toplantısında köylülerle bir araya gelen Eşbaşkan Adaylarından Handan Bağcı, özellikle kadınlara seslenerek 21. yüzyılın kadının yüzyılı olacağını ifade etti. BDP Heyeti son olarak Yumruklu'ya giderek düzenlenen toplantıda halkla bir araya gelerek köylülerin sıkıntılarını dinledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 13:21
YORUM EKLE

banner135

banner134