banner73

AK Parti itiraz etti: Oylar yeniden sayılıyor...

Yerel seçimlerin ardından Bartın'da AK Parti'nin itirazı üzerine oylar yeniden sayılmaya başlandı. Türkiye'nin dört bir tarafından ise seçim sonuçlarına itirazlar gelmeye devam ediyor...

AK Parti itiraz etti: Oylar yeniden sayılıyor...

1 Mart 2019 günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında Bartın Belediye Başkanlığı'nı MHP Belediye Başkan adayı Cemal Akın'ın 169 farkla kazanmasının ardından AK Parti il Başkanlığı itirazda bulundu. Bunun üzerine Bartın İl Seçim Kurulu oyları yeniden saymaya karar verdi. IMKB Ortaokulu'nda sabah saatlerinden itibaren başlayan oy sayımı sürüyor.

BELEDİYE MECLİSİ'NDE BİRİNCİ ÇIKMIŞLARDI

Öte yandan, belediye meclisinde AK Parti'nin önde olduğu MHP'nin ise başkanlıkta birinci çıktığı öğrenildi. Yeniden yapılacak olan sayımın ardından AK Parti'nin Bartın Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Aldatmaz ile MHP'nin Belediye Başkan adayı Cemal Akın'ın arasından yeni başkanın belirlenmesi bekleniyor.SİİRT VE IĞDIR'DA DA İTİRAZ EDİLDİ

AK Parti, 72 bin 680 seçmenin oy kullandığı, HDP'nin bin 409 oy fark ile kazandığı Siirt merkez ile Kurtalan ve Baykan ilçeleri, Gökçebağ ve Veyselkarani beldelerinde seçim sonuçlarına itirazda bulundu.

Iğdır'da, 'cumhur ittifakı'nın adayı MHP'li İsa Yaşar Tezel, HDP'li Yaşar Akkuş'un kazandığı yerel seçimin resmi olmayan sonuçları için İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu. 

MHP KARS'TA SEÇİM SONUÇLARINA İTİRAZ ETTİ

Cumhur İttifakı'nın MHP'li Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Kars'taki 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına itiraz etti.

MHP'NİN KAZANDIĞI KARAMAN'DA AK PARTİ İTİRAZ ETTİ

Karaman'da, yerel seçimin kesin olmayan sonuçlarına göre, MHP'nin adayı Savaş Kalaycı, yüzde 39,57 oy oranıyla kazandı. AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanlığı'nca 341 sandığın tamamı için itirazda bulunuldu. 

MHP AK PARTİ'NİN KAZANDIĞI AKSARAY'DA İTİRAZ ETTİ

AK Parti'nin adayı Enver Dinçer'in resmi olmayan yerel seçim sonuçlarına göre, belediye başkanlığını kazandığı Aksaray'da, MHP Merkez İlçe Başkanlığı'nca seçim kuruluna itirazda bulunuldu. 

MHP YOZGAT/ AYDINCIK'TA İTİRAZ ETTİ

MHP,  Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde seçim sonuçlarına itirazda bulundu. MHP Aydıncık  Belediye Başkan Adayı Selahattin Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini belirtti.

DENİZLİ'DE 3 İLÇEDE İTİRAZ

Denizli'nin Honaz, Babadağ ve Baklan ilçelerinde seçim sonuçlarına itiraz edildi. Babadağ ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı Ali Altı, rakibi AK Parti'li Salim Demirezen'den 17 oy fazla alarak, seçimi kazandı. 

AK PARTİ ANTALYA'DA 19 İLÇEDE İTİRAZ ETTİ

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 19 ilçede seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini açıkladı. Taş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Antalya Büyükşehir Belediye oylarının yeniden sayılması için 19 ilçede itiraz ediyoruz. Sahada cansiperane çalışan ve partimize oy veren kardeşlerimizin 1 oyunun dahi boşa gitmemesi için yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Milletin iradesine sahip çıkacağız" dedi. 

YALOVA'DA İTİRAZ EDİLDİ

Yalova’da AK Parti İl Teşkilatı, CHP’nin lehine sonuçlanan seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenledi. Seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini söyleyen AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, "Bir takım hatalardan dolayı rakamlarda ciddi miktarda Adalet ve Kalkınma Parti’sinin oyları kayba uğramıştır. Seçim hâkimliğine itirazda bulunacağız" dedi.

AK PARTİ SAMSUN'DA İTİRAZ ETTİ

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Atakum ilçesinde seçim sonuçlarına itiraz edildi. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atakum'da ilçe belediye başkanlığı ile ilçe belediye meclis üyeliği yönünden itirazlarını ilçe seçim kuruluna verdiklerini söyledi.

İSTANBUL'UN TÜM İLÇELERİNDE İTİRAZ EDİLMESİ BEKLENİYOR

AK Parti, İstanbul'un tüm ilçelerinde seçim sonucuna itiraz etme kararı aldı. AK Parti, bugün saat 15:00'e kadar İstanbul'un 39 ilçesinde seçim sonuçlarına itiraz etme kararı aldı.

KOCAELİ'DE DE İTİRAZ EDİLECEK

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, merkez İzmit ilçesi başta olmak üzere Kocaeli’nin bazı ilçelerindeki seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini belirtti.

İYİ PARTİ İTİRAZ ETTİ OYLAR YENİDEN SAYILIYOR

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde İYİ Parti, resmi olmayan sonuçlara göre, 847 oyla kaybettiği belediye başkanlığı seçimine itiraz etti. 

SADİ GÜVEN: SAAT 15'E KADAR SÜRELERİ VAR

Bugün saat 15.00'e kadar ilçe seçim kurullarına itiraz süresinin  olduğunu hatırlatan YSK Başkanı Sadi Güven, "İlçe seçim kurullarının 2 günlük bir karar verme  süresi var. İl seçim kurullarında bir günlük itiraz süresi var. Onlar da 2 günlük  bir süre içerisinde itirazlara karar verecekler. Sonra 3 gün içerisinde de  isterlerse bize gelecekler. Süreç bu şekilde işleyecek." diye konuştu.

HABER7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER