Ak Partili Savcı Sayan'a Ağrı'yı kazandıran seçim konuşması - VİDEO

Ak Parti'nin Ağrı'da kazandığı seçim zaferi kadar, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın konuşması da konuşulmaya devam ediyor...

Ak Partili Savcı Sayan'a Ağrı'yı kazandıran seçim konuşması - VİDEO

ŞEHRİVAN ÖZEL - Türkiye yerel seçim sonuçlarını konuşmaya devam ederken Doğu-Güneydoğu'daki dağlım da gündemin en önemli konularının başında geliyor. AK Parti'nin batıdaki bir çok büyükşehirde kaybetmesine rağmen Doğu illerindeki zaferi dikkat çekerken bunların başında da Şırnak, Bitlis, Ağrı gibi iller geliyor. Daha önce HDP'de olan bu illerde kazanılan Ak Parti zaferi ile ilgili olarak son bir kaç günün en çok dikkat çeken tarafı ise Ağrı Belediye Başkanı olarak seçilen Savcı Sayan'ın Ağrı'da yaptığı konuşma oldu. Ağrı'da tarihi bir miting gerçekleştiren Ak Parti'nin mitinginde Erdoğan'ın konuşması öncesinde konuşan Sayan'ın Ak Parti'ye Ağrı'da kazandıran konuşma olarak paylaşılıyor.


Sayan'ın HDP'ye ve HDP'nin önemli isimlerine sert eleştiriler yapan, HDP'nin Ağrı'lı olmayan adayları üzerinden gönderme yapan, Kürtçe'ye dair çarpıcı konuşmalar yapan Sayan, zaman zaman yaptığı Kürtçe değerlendirmelerle de çokça konuşuluyor.

İşte o konuşma....

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 13:09
YORUM EKLE