AK Parti'nin Van'daki 13 ilçe adayları açıklandı

AK Parti'de uzun süredir beklenen 13 ilçe adayları AK Parti Genel Merkezi tarafından resmen açıklandı.

AK Parti'nin Van'daki 13 ilçe adayları açıklandı

Ak Parti'de uzun süredir çalışmaları sürdürülen AK Parti'nin ilçe adayları ile ilgili çalışma bugün sona erdi. Seçim Üst Kurulu'nun haftalardır üzerinde çalıştığı adaylar önce Şehrivan tarafından günün erken saatlerinde duyruldu ardından da AK Parti Genel Merkezi tarafından resmen açıklandı.

İLK DUYRULAN İLÇE BAŞKALE OLDU

AK Parti'nin aday konusunda en sıkıntılı olduğu ilçe açıklanan ilk ilçe oldu. Sabahın erken saatlerinde Abdullah Aras'ın twitter sayfası üzerinde yaptığı duyuruda Başkale adayı olarak eski Van milletvekili Cüneyit Karabıyık Başkale Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Gün içinde bu haber yalanlanmaya çalışılsa da akşam saatlerinde yapılan açıklama ile netleşmiş oldu.

EDREMİT VE MURADİYE VE ÖZALP'E DE SÜRPRİZ İSİM

Uzun süredir birbirinden farklı isimlerin anıldığı ilçelerden Şehrivan'ın baştan beri andığı isimlerde bir sürpriz yaşanmazken en büyük 3 ilçede yaşandı. Özellikle Edremit'te İbrahim Koç ismi sürpriz olarak lanse edilirken, Muradiye'de İbrahim Vanlı, Özalp'te ise Nedim Akanöz ismi en az tahmin edilen isimler olarak ön plana çıktı.

AK Parti Genel Merkezi'nin RESMİ açıklaması ile duyrulan 13 ilçe adayı şu şekilde oluştu:

  1. BAHÇESARAY: MUHAMMED AFFAN ORHAN
  2. BAŞKALE: CÜNEYİT KARABIYIK
  3. ÇALDIRAN: FERMAN YILDIRIM
  4. ÇATAK: EMİN BABUR
  5. EDREMİT: İBRAHİM KOÇ
  6. ERCİŞ: ABDULAHAT ARVAS
  7. GEVAŞ: SİNAN HAKAN
  8. GÜRPINAR: HAYRULLAH TANIŞ
  9. İPEKYOLU: ABDULMENAF KEYİFLİ
  10. MURADİYE: İBRAHİM VANLI
  11. ÖZALP: NEDİM AKANÖZ
  12. SARAY: M.ŞERİF ÇEVİK
  13. TUŞBA: FEVZİ ÖZGÖKÇE

İLK ŞEHRİVAN DUYURMUŞTU!

Öte yandan AK Parti'nin gece saatlerinde açıkladığı ilçe adaylarını daha günün ilk saatlerinde ilk kez Şehrivan duyurmuştu. Adaylık süresince Ankara'da yaşanan gelişmeleri dakika dakika aktaran Şehrivan Gazetesi bir kez daha ilklerin haber sitesi olmayı başardı. 

ÖTE YANDAN DİĞER 35 İL ADAYLARI İSE ŞU ŞEKİLDE DUYRULDU:

Buna göre belediye başkan adayı kesinleşen ilçeler;

ADIYAMAN

BESNİ: EYÜP MEHMET EMRE

ÇELİKHAN: MUSTAFA BULUT

GERGER: ARİF KARATEKİN

GÖLBAŞI: YUSUF ÖZDEMİR

KAHTA: ABDURRAHMAN TOPRAK

SAMSAT: YUSUF FIRAT

SİNCİK: MEHMET BUZ

TUT: RAMAZAN DİNÇ

AFYONKARAHİSAR

BAŞMAKÇI: RAMAZAN BOZBAŞ

BAYAT: ABDULLAH ERTEKİN

BOLVADİN: FATİH KAYACAN

ÇAY: MEVLÜT ÇINAR

ÇOBANLAR: SALİH ALAKA

DAZKIRI: ERTAN DEMİRSOY

DİNAR: YENER YAŞAR EMEKSİZ

EMİRDAĞ: CENGİZ PALA

EVCİLER: ŞEVKİ KARATAŞ

HOCALAR: ALİ ARSLAN

İHSANİYE: LOKMAN EKİCİ

İSCEHİSAR: MUSTAFA ÇİBİK

KIZILÖREN: AHMET PEKŞEN

SANDIKLI: MUSTAFA ÇÖL

SİNANPAŞA: MURAT KARAKOYUN

SULTANDAĞI: METİN KUMCU

ŞUHUT: RECEP BOZKURT

AĞRI

DİYADİN: MEHMET ALİ AĞRI

DOĞUBAYAZIT: HİKMET ŞAHİN

ELEŞKİRT: SEBAHATTİN SARI

HAMUR: CEZMİ ERGÜL

PATNOS: CEM AFŞİN AKBAY

TAŞLIÇAY: İSMAİL TAŞDEMİR

TUTAK: ZÜLFİKAR ÇİFTÇİ

AKSARAY

AĞAÇÖREN: TUNCAY ATAK

ESKİL: NİYAZİ ALÇAY

GÜLAĞAÇ: FARUK TEYMEN

GÜZELYURT: ÜNAL DEMİRCİOĞLU

ORTAKÖY: BEKİR TEKCAN

SARIYAHŞİ: FATİH ÜNSAL

AMASYA

GÖYNÜCEK: KEMAL ŞAHİN

GÜMÜŞHACIKÖY: MUSTAFA SAATÇİ

HAMAMÖZÜ: MEHMET CANIBEK

MERZİFON: MEHMET KADRİ AYDINLI

SULUOVA: FATİH ÜÇOK

TAŞOVA: BAYRAM ÖZTÜRK

ARDAHAN

ÇILDIR: MEHMET FATİH KILINÇ

DAMAL: NEVRİYE DERDİYOK

GÖLE: AKIN İSMAİLOĞLU

HANAK: GÜRHAN KURUKAYA

POSOF: CAHİT ULGAR

ARTVİN

ARDANUÇ: HASAN ASLAN DEMİRCİ

ARHAVİ: COŞKUN HEKİMOĞLU

BORÇKA: ASLAN ATAN

HOPA: NEDİM CİHAN

MURGUL: HASAN ÇAVUŞ

ŞAVŞAT: AHMET SİNAN ÖZTÜRK

YUSUFELİ: EYÜP AYTEKİN

BATMAN

BEŞİRİ: SAİT KARABULUT

GERCÜŞ: ŞEHMUS DİLZAN EKMEN

HASANKEYF: ABDULVAHAP KUSEN

KOZLUK: MEHMET VEYSİ IŞIK

SASON: MUZAFFER ARSLAN

BİLECİK

BOZÜYÜK: FATİH BAKICI

GÖLPAZARI: SEMİH YAVUZ

İNHİSAR: İSMAİL CAMBAZ

OSMANELİ: MÜNÜR ŞAHİN

PAZARYERİ: MUZAFFER YALÇIN

SÖĞÜT: OSMAN YILMAZ

YENİPAZAR: CENGİZ ARIKAN

BOLU

DÖRTDİVAN: HASAN UZUNOĞLU

GEREDE: MUSTAFA ALLAR

GÖYNÜK: KEMAL KAZAN

KIBRISCIK: KEMAL AKTAŞ

MENGEN: RAMAZAN ALBAŞ

MUDURNU: METİN SOYGÜR

SEBEN: SÜLEYMAN ÖZBAĞ

YENİÇAĞA: RECAYİ ÇAĞLAR

BURDUR

AĞLASUN: ALİ ULUSOY

ALTINYAYLA: AHMET SERTTAŞ

BUCAK: SÜLEYMAN MUTLU

ÇAVDIR: MUSTAFA UYSAL

ÇELTİKÇİ: RIZA YANAR

GÖLHİSAR: RAMAZAN CANURAL

KARAMANLI: FATİH SELİMOĞLU

KEMER: DURMUŞ ERDEM

TEFENNİ: ÖMER OKATAN

YEŞİLOVA: YILMAZ GÜRCAN

ÇANKIRI

ATKARACALAR: RİFAT ALTUNTOP

BAYRAMÖREN: RIFAT ADAŞOĞLU

ÇERKEŞ: HASAN SOPACI

ELDİVAN: HÜSEYİN KANTAŞ

ILGAZ: MEHMET ÖZTÜRK

KIZILIRMAK: BAYAR SOYSAL

KORGUN: HALİL ÖZ

KURŞUNLU: ŞAKİR KAYMAK

ORTA: BAYRAM YAVUZ ONAY

ŞABANÖZÜ: ALİ ÇAPÇI

YAPRAKLI: ALİ HASEKİOĞLU

ÇORUM

ALACA: MUHAMMET ESAT EYVAZ

BAYAT: EKREM ÜNLÜ

BOĞAZKALE: OSMAN TANGAZOĞLU

DODURGA: BEKİR KILIÇ

İSKİLİP: RECEP ÇATMA

KARGI: ZEKİ ŞEN

LAÇİN: ERDAL ALTUNTAŞ

MECİTÖZÜ: YAŞAR KABAKÇI

OĞUZLAR: ALİ UYANIK

ORTAKÖY: TANER İSBİR

OSMANCIK: HAMZA KARATAŞ

SUNGURLU: SELAHADDİN UZUNKAYA

UĞURLUDAĞ: KENAN GENÇ

ELAZIĞ

AĞIN: MUSTAFA YENTÜR

ALACAKAYA: ALİ TEKDEMİR

ARICAK: HAMİT TEMİZSOY

BASKİL: İHSAN AKMURAT

KARAKOÇAN: NURETTİN ARSLAN

KEBAN: FETHİYE ATLI

KOVANCILAR: HACI AKPINAR

MADEN: ORHAN YAVUZ

PALU: MEHMET SAİT DAĞOĞLU

SİVRİCE: EBUBEKİR IRMAK

GİRESUN

ALUCRA: ASIM KAYMAKÇI

BULANCAK: RECEP YAKAR

ÇAMOLUK: SAVAŞ AKARÇEŞME

ÇANAKÇI: TUNCAY KASIM

DERELİ: KAZIM ZEKİ ŞENLİKOĞLU

DOĞANKENT: NURETTİN GÜNAY

ESPİYE: MUSTAFA KARADERE

EYNESİL: COŞKUN SOMUNCUOĞLU

GÖRELE: TOLGA ERENER

GÜCE: AYTEKİN GEÇGEL

KEŞAP: MEHMET EMÜR

PİRAZİZ: HAYRİ ÖZDEMİR

ŞEBİNKARAHİSAR: ŞAHİN YILANCI

TİREBOLU: ABDULLAH KARAPIÇAK

YAĞLIDERE: ABDURRAHMAN KIRHASANOĞLU

GÜMÜŞHANE

KELKİT: ÜNAL YILMAZ

KÖSE: ŞERİF AYGÜN

KÜRTÜN: AHMET KANAT

ŞİRAN: YAVUZ ALTIPARMAK

TORUL: NİDAİ KÖROĞLU

ISPARTA

AKSU: ADNAN DEMİR

ATABEY: TEVFİK ATASOY

EĞİRDİR: VELİ GÖK

GELENDOST: MEHMET SEZGİN

GÖNEN: AHMET DOĞAN

KEÇİBORLU: YUSUF MURAT PARLAK

SENİRKENT: İBRAHİM EROL DURMUŞ

SÜTÇÜLER: MUSTAFA ÜSTÜN

ŞARKİKARAAĞAÇ: BAYRAM AYDEMİR

ULUBORLU: MEHMET ÜNVERDİ

YALVAÇ: TEKİN BAYRAM

YENİŞARBADEMLİ: YAŞAR GENÇER

KARAMAN

AYRANCI: SERHAT ERKMEN

BAŞYAYLA: ŞERAFETTİN BULGURCU

ERMENEK: UĞUR SÖZKESEN

KAZIMKARABEKİR: ALİ İHSAN ALANLI

SARIVELİLER: HALİL KULAK

KARS

AKYAKA: BULUT ÖZTÜRK

ARPAÇAY: ERÇETİN ALTAY

DİGOR: NEBİ KERENCİLER

KAĞIZMAN: FESİH ALTAY

SARIKAMIŞ: GÖKSAL TOKSOY

SELİM: COŞKUN ALTUN

SUSUZ: MURAT URAY

KASTAMONU

ABANA: RIDVAN OYAR

AĞLI: SONER DUR

ARAÇ: MUSTAFA AYANOĞLU

AZDAVAY: OSMAN NURİ CİVELEK

BOZKURT: ENGİN CANBAZ

CİDE: NECDET DEMİR

ÇATALZEYTİN: MUSA İHSAN UĞUZ

DADAY: BEKİR SAMİ KAVUŞ

DEVREKANİ: NEŞET KIRIŞTI

DOĞANYURT: AHMET KAYA

HANÖNÜ: SERKAN UÇAR

İHSANGAZİ: ZÜHTÜ DANACI

İNEBOLU: MUSTAFA HUNER ÖZAY

KÜRE: AYHAN SUNA

PINARBAŞI: MEHMET YILMAZ

SEYDİLER: MEHMET ŞAHİN

ŞENPAZAR: CEM ÇINAR

TAŞKÖPRÜ: HÜSEYİN ARSLAN

TOSYA: KAZIM ŞAHİN

KIRIKKALE

BAHŞİLİ: İBRAHİM UYAR

BALIŞEYH: ALİ DEDELİOĞLU

ÇELEBİ: SÜLEYMAN ULUYOL

DELİCE: YÜKSEL YORULMAZ

KARAKEÇİLİ: HÜSEYİN ÖZÇELİK

KESKİN: ESRA AKSOY

SULAKYURT: ALİ ŞAHİN

YAHŞİHAN: AHMET SUNGUR

KIRKLARELİ

BABAESKİ: NACİ YAVAŞ

DEMİRKÖY: KAMER TUNA

KOFÇAZ: NURİ ÇALIŞKAN

LÜLEBURGAZ: MEHMET GÜREL BALKAN

PEHLİVANKÖY: HÜSEYİN AÇIKEL

PINARHİSAR: MEHMET KAPILI

VİZE: AYNUR SERİN

KIRŞEHİR

AKÇAKENT: YILMAZ KILIÇ

AKPINAR: MUSTAFA KARAHAN

BOZTEPE: RAMAZAN AYDIN

ÇİÇEKDAĞI: HASAN HAKANOĞLU

KAMAN: ALPASLAN GÜZEL

MUCUR: ÖMÜR TOKER

KÜTAHYA

ALTINTAŞ: FERİT KARABULUT

ASLANAPA: ASAF AKAR

ÇAVDARHİSAR: HALİL BAŞER

DOMANİÇ: YAKUP YARDIMCI

DUMLUPINAR: DERVİŞ KAVAK

EMET: MUSTAFA KOCA

GEDİZ: MEHMET ALİ SARAOĞLU

HİSARCIK: FATİH ÇALIŞKAN

PAZARLAR: BİLAL DEMİRCİ

SİMAV: SÜLEYMAN ÖZKAN

ŞAPHANE: RAMAZAN YEŞİLDENİZ

TAVŞANLI: MUSTAFA GÜLER

NEVŞEHİR

ACIGÖL: ERCAN ERTAŞ

AVANOS: MUSTAFA KÖRÜKÇÜ

DERİNKUYU: BÜLENT AKSOY

GÜLŞEHİR: MUSTAFA DURSUN

HACIBEKTAŞ: YUSUF KOÇAK

KOZAKLI: ERDOĞAN ÇELİK

ÜRGÜP: FAHRİ YILDIZ

OSMANİYE

BAHÇE: İBRAHİM BAZ

DÜZİÇİ: ÖKKEŞ NAMLI

HASANBEYLİ: MUSTAFA ACAR

KADİRLİ: FATİN RÜŞTÜ ÖZESER

SUMBAS: ZEKİ DEMİROĞLU

TOPRAKKALE: AHMET CAVİT

SİİRT

BAYKAN: FARUK OKULEVİ

ERUH: CEVHER ÇİFTÇİ

KURTALAN: NEVZAT KARAATAY

PERVARİ: TAYYAR ÖZCAN

ŞİRVAN: NECAT CELLEK

TİLLO: MEHMET MESUT MEMDUHOĞLU

SİNOP

AYANCIK: AYHAN ERGÜN

BOYABAT: ŞEFİK ÇAKICI

DİKMEN: MURAT AKÇA

DURAĞAN: AHMET KILIÇASLAN

ERFELEK: RUHİ TURAN

GERZE: HÜSEYİN GÜLERYÜZ

SARAYDÜZÜ: HASAN PEKER

TÜRKELİ: MUSTAFA ÖZCAN

ŞANLIURFA

AKÇAKALE: ABDULHAKİM AYHAN

BİRECİK: MEHMET FARUK PINARBAŞI

BOZOVA: HASAN ARUSOĞLU

CEYLANPINAR: MENDERES ATİLLA

EYYÜBİYE: MEHMET EKİNCİ

HALFETİ: MEHMET ERDOĞAN

HALİLİYE: FEVZİ DEMİRKOL

HARRAN: MEHMET ÖZYAVUZ

HİLVAN: ASLAN ALİ BAYIK

KARAKÖPRÜ: NİHAT ÇİFTÇİ

SİVEREK: RESUL YILMAZ

SURUÇ: İBRAHİM HALİL YILDIZ

VİRANŞEHİR: İBRAHİM GELİN

ŞIRNAK

BEYTÜŞŞEBAP: YAVUZ ATAMAN

CİZRE: CİHAN GÜVEN

GÜÇLÜKONAK: BAHATTİN AKTUĞ

İDİL: MURAT DALMIŞ

SİLOPİ: ABDULKADİR ÖKTEN

ULUDERE: MEHMET PAKSOY

TOKAT

ALMUS: HASAN HÜSEYİN ARIKAN

ARTOVA: A. LÜTFÜ YALÇIN

BAŞÇİFTLİK: MURAT TUNCEL

ERBAA: HÜSEYİN YILDIRIM

NİKSAR: ÖZDİLEK ÖZCAN

PAZAR: ŞERAFETTİN PERVANLAR

REŞADİYE: CEMİL KILIÇ

SULUSARAY: HALİL DEMİRKOL

TURHAL: YILMAZ BEKLER

YEŞİLYURT: KAZIM MİSAFİR

ZİLE: LÜTFİ VİDİNEL

UŞAK

BANAZ: ZAFER ARPACI

EŞME: HACI MUSTAFA ÇETİN

KARAHALLI: ALİ TOPÇU

SİVASLI: MAHİR ÇATALGÖL

ULUBEY: RAGIP BAYRAKTAR

VAN

BAHÇESARAY: MUHAMMED AFFAN ORHAN

BAŞKALE: CÜNEYT KARABIYIK

ÇALDIRAN: FERMAN YILDIRIM

ÇATAK: EMİN BABÜR

EDREMİT: İBRAHİM KOÇ

ERCİŞ: ABDULAHAT ARVAS

GEVAŞ: SİNAN HAKAN

GÜRPINAR: HAYRULLAH TANIŞ

İPEKYOLU: ABDULMENAF KEYİFLİ

MURADİYE: İBRAHİM VANLI

ÖZALP: NEDİM AKANÖZ

SARAY: MEHMET ŞERİF ÇEVİK

TUŞBA: FEVZİ ÖZGÖKÇE

YALOVA

ALTINOVA: METİN ORAL

ARMUTLU: MEHMET BİRKAN

ÇINARCIK: MURAT ERDOĞAN

ÇİFTLİKKÖY: ALİ MURAT SİLPAGAR

TERMAL: İSMAİL ATİK

ZONGULDAK

ALAPLI: NEVZAT ÇİMENOĞLU

ÇAYCUMA: MİTHAT GÜLŞEN

DEVREK: MUSTAFA SEMERCİ

EREĞLİ: HÜSEYİN UYSAL

GÖKÇEBEY: VEDAT ÖZTÜRK

KİLİMLİ: SEÇKİN ÖZDEMİR

KOZLU: ERTAN ŞAHİN


www.sehrivangazetesi.com

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER