Ankara'da Kazanan Belli Oldu

Ankara'da AK Parti yüzde 44.8 oyla seçimlerin galibi oldu. Gökçek, "Yine mağlup oldular." dedi.

Ankara'da Kazanan Belli Oldu

Başkent Ankara 'da kıran kırana süren seçim yarışında açılan sandıklarda hem AK Parti adayı ve Belediye Başkanı Melih Gökçek hem de CHP adayı Mansur Yavaş birbirine yakın oylar aldı.

Anadolu Ajansı verilerine göre ise sandıkların 99.7'si açıldı. AK Parti yüzde 44.8, CHP yüzde 43,9 oy oranında.

GÖKÇEK GALİBİYETİNİ AÇIKLADI

Sonuçların büyük oranda kesinleşmesinin ardından kameralar karşısına geçen Gökçek, galibiyetini açıkladı ve "Gene mağlup oldular" dedi.

Gökçek yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"BÜTÜN TÜRKİYE BAŞBAKAN'A SAHİP ÇIKTI"

Allah’a hamdolsun neticeyi aldık. Televizyon televizyon gezip seçimi aldığını iddia etti CHP adayı. Şu anda da netice itibarıyla bütün tutanakları topladık ve neticeyi aldık. Beni geride gösteren ajans da şu anda beni 2,5 puan önde göstermiş. Bundaki amaçları vatandaşı sokağa dökmekti. Bütün Ankaralılara teşekkür ediyorum. Karşımızda beşli altılı ittifak vardı. Bir tarafta CHP, bir tarafta MHP’den takviyeler diğer tarafta paralel yapıdan destekler. Yurt içinde baronlar yurt dışında beynelminel yapılar. Bu seçimde de zayıf halka olarak Ankara’yı seçtiler ama başarılı olamadılar. Ben de oyumu artırarak seçimi kazandım. Yedi düvel de birleşse Türkiye’ye Başbakan’a gücü yetmeyecektir. İki gün üç gün Türkiye’yi hile yapıldı diye çalkalayacaktır. Hileyi kimin yaptığı bilinen bir gerçektir. Hile nasıl yapılacak. Hileyi yapan varsa sandıkta yapmıştır zaten. Onu yapan da şerefsizdir. Ak Parti buna tenezzül etmez. Televizyonlarda neticeyi hazmedemeyeceklerini sokağa gençleri çocukları dökeceklerini söylemiştim. Ama bundan da bir şey çıkmaz. Eminim bu zaferle Türkiye rayına oturacaktır. Sayın başbakanım yolun açık olsun. Bu millet Ankara’da da Türkiye’de de arkanda olduğunu gösterdi.

ANKARA'DA SABAHA KADAR NELER YAŞANDI?

Uzunca süre başa baş giden yarış devam ederken, CHP adayı Mansur Yavaş bir açıklama yaparak 2 ilçede oy sayım işleminin devam ettiğini ve kazanmaya yakın oduklarını söyledi. CNN Türk canlı yayınına bağlanan Mansur Yavaş "Şu anda sayılmayan 356 bin oy var. Çankaya ve Yenimahalle'de sayımlar devam ediyor. Büyük ihtimalle bu oylar sayıldığında seçimi kazanacağız. Ankara'da daha her şey bitmedi. Yüksek Seçim Kurulu'ndan aldığımız kesin bilgi bu" dedi.

"GÖKÇEK DÖNEMİ BİTMİŞTİR"

Bir süre sonra yeniden basın mensuplarının karşısına geçen Yavaş "Şu andaki sonuç 27 bin 500 oy öndeyiz. Kaybetmeyi bilecekler. Sandığa saygı duymaları lazım. Ankara'yı yavaş yavaş kazanıyoru. Gökçek dönemi bitmiştir. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Haberi aldıktan sonra balkon konuşmasını yapacağız inşallah" şeklinde konuştu.

"MANSUR YAVAŞ'IN KAZANDIĞINI İLAN EDECEĞİZ"

CHP milletvekili Levent Gök açıklama yaptı vatandaşlara bir uyarı anonsu yaptı ve uyarısında, "Arkadaşlar lütfen araç girişine izin verelim. Oyların sonuçları da girdiğinde Mansur Yavaş’ın kazandığını ilan edeceğiz" dedi.

VATANDAŞLARIN BÜYÜK SEVİNCİ

Bu sırada içeriden Mansur Yavaş’ın 1 puan öne geçtiği açıklandı. Anons üzerine çevredeki vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Vatandaşların yanına gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın da, “Lütfen sakin olun her şey kontrol altında oylarımız sayılıyor” dedi.

Bölgede akrep ve TOMA’ların yanı sıra çok sayıda çevik kuvvet ekibi olay çıkma ihtimaline karşı hazır bekledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 12:23
YORUM EKLE