Başbakan AK Parti'nin oy oranını açıkladı

Başbakan Erdoğan, partisinin oy konusunda bir sıkıntısı olmadığını söyleyerek, "Yine yüzde 49-50-51 bandındayız." dedi.

Başbakan AK Parti'nin oy oranını açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tahran ziyaretini tamamlayıp Ankara'ya dönerken, ANA uçağında, gezisini izleyen gazetelerin Ankara temsilcilerinin gündeme dair sorularını yanıtlarken, partisinin son oy oranı ve merak edilen bedelli askerlikle ilgili de açıklamada bulundu.

İşte o sorular ve yanıtları:

AK PARTİ'NİN SON OY ORANI

- 17 Aralık süreci seçim sandığına nasıl yansıyacak size göre? Anketlerinizde ne görünüyor?

Son anketlerde durumumuzu koruyoruz. En ufak bir sıkıntı söz konusu değil. Ak Parti olarak yine yüzde 49-50-51... Oralardayız. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim; başta İstanbul ve Ankara olmak üzere gayet iyi gidiyoruz.

"İZMİR BİNALİ'Yİ KABULLENDİ"

İzmir'de makas iyice daraldı. Yani Binali Bey'i İzmir şu anda kabullenmiş durumda, iyi gidiyor. İlçe belediye başkanlıklarında da adayları belirlemede, İzmir'de isabet yüzdemiz bayağı iyi.

"BEDELLİ GÜNDEMİMİZDE YOK"

- Bedelli askerlik çıkacak mı?

Bizim gündemimizde bedelli askerlik yok. Burada hakikaten sorumsuz çevrelerin verdiği cevapları veremem ben. Genelkurmay Başkanlığı bu konuda "Tamam, böyle bir yığılma var, bedelli askerlik ile bunu eritelim" gibi bir yaklaşımda bulunursa biz kalkar adımını atarız. Şu anda gündemimizde değil, hele hele böyle bir seçim arifesinde...

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER