BDP Tuşba’da ‘merhaba’ dedi

BDP Tuşba seçim bürosu açılış töreninde konuşan, Tuşba Belediyesi Eş Başkan Adayı Öner Yiğit, belediyeyi ilçede bulunan her kesle beraber yöneteceklerini ifade ederek, “Türk, Arap, Kurhesini, Laz ve Acem kardeşlerimizle beraber, inşallah ilçemizi ortak bir şekilde yöneteceğiz” dedi.

BDP Tuşba’da ‘merhaba’ dedi

BDP Van Tuşba İlçesi seçim bürosu kitlesel bir törenle hizmete açıldı. Törene, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP İl Başkanı Musa İtah, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, BDP’nin ilçe belediye eşbaşkan adayları ve vatandaşlar katıldı. Konukların tanıtımından sonra törende söz alan BDP Tuşba İlçe Başkanı Hecer Kaya, halkı selamlayarak katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Kaya’dan sonra kısa bir konuşma yapan Tuşba Belediyesi Eş Başkan Adayı Hatice Günel seçimlerden sonra belediyeyi eş başkanlık sistemi ile yöneteceklerini belirterek, eş başkanlık sistemi hakkında halka bilgi verdi. Törende Konuşan BDP Tuşba Belediyesi Eş Başkan Adayı Öner Yiğit’te “Öz yönetimle özgür kimliğe” şiarı ile herkese eşit bir şekilde hizmet götüreceklerini ifade ederek, “Türk, Arap, Kurhesini, Laz ve Acem kardeşlerimizle beraber, inşallah ilçemizi ortak bir şekilde yöneteceğiz” dedi.

GÜR ÖZERKLİĞİ ANLATTI

BDP Van Milletvekili Nazmi Gür ise konuşmasında çok zor bir seçim süreci ile karşı karşıya bulunduklarını kaydederek, seçimdeki başarının sadece BDP’nin değil bütün halkın olacağını söyledi. Konuşmasında Rojava devrimini de selamlayan Gür, Demokratik Özerklik Projesini anlatarak konuşmasına son verdi. Konuşmalardan sonra büronun kurdelesi Barış Anneleri tarafından kesilerek büro hizmete açıldı. Tören Nuda Kültür Merkezine bağlı müzik gurubunun şarkıları eşliğinde çekilen halaylarla son buldu. Törenden sonra Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir eczanenin açılış törenine katılmak üzere hareket eden Van Belediye Başkanı Kaya, Tuşba Belediye Eş Başkan Adayı Yiğit ve beraberindekiler halkın sevgi gösterileri arasından eczane açılışını gerçekleştirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER