Bingöl'de AK Parti'den 13 kişi istifa etti

AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 13 yönetim kurulu üyesi, yerel seçimlerde Bingöl belediye başkanı adaylığı konusunda genel merkezle ters düştükleri gerekçesiyle partilerinden istifa etti...

Bingöl'de AK Parti'den 13 kişi istifa etti

AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 13 yönetim kurulu üyesi, yerel seçimlerde Bingöl belediye başkanı adaylığı konusunda genel merkezle ters düştükleri gerekçesiyle partilerinden istifa etti.

"PARTİMİZİN YIPRANMASINI İSTEMEDİM"

AK Parti İl Başkanı Çalbay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Zaten seçimden sonra siyaseti bırakmayı düşünüyordum. Mevcut belediye başkanımızın aday gösterilmemesi nedeniyle arkadaşlarımızın yarısı istifa etti. Gerçekten yalnız kaldım. Bu durumda partimizin daha fazla yıpranmaması için görevimden istifa ettim" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Ak Parti'nin Bingöl Belediye Başkan adayı olarak Yücel Barakgazi'yi belirlediği öğrenildi.

ADAYA TEPKİ VAR

Yeniden seçilecek yönetimin önünü açmak istediklerini söyleyen Çalbay, "Belediye başkanlığındaki isim için istifa etmiyorum. Halkın tepkisi ve yönetimin tepkisini gözeterek istifa ediyorum. Olay duyulduktan sonra telefonumuz susmuyor. Halkın ve yönetimin adaya karşı bir tepkisi var. Ben ise aday için değil, halkın ve yönetimin tepkisi gözeterek istifa etmek zorunda kaldım. Bende istifa edeyim ki yeni teşkilat hızlı bir şekilde şekillensin. Ben partinin zor durumda kalmasını kesinlikle istemiyorum. Benim etrafım boşaldı, kiminle hareket edip çalışacağım. Arkadaşlarımı ikna edemedim, kararlarını vermişlerdi. Biz ayrılacağız diyorlar. Bunu bakana ilettim, durumu anlattım. Bakan, 'arkadaşları ikna etmeye çalış, ben haftaya geleceğim, oturup konuşacağız' dedi. Maalesef arkadaşları ikna edemedim, istifa ettiler. Ben istifa etmesem bile bu saatten sonra teşkilatı oluşturamam. Arkadaşlarda ikna olacak gibi değil. Aday açıklanmadan önce halkımızın dershane konusunda da tepkisi vardı. Aday açıklandıktan sonra aday tepkisi de dershanelerle birleşince böyle bir sonuç çıktı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2013, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER