‘Biz güvercin uçuruyoruz onlar silah sıkıyor’

BDP İpekyolu Belediye Eş Başkan adayı Aygül Bidav seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve mahalle toplantılarına devam ediyor.

‘Biz güvercin uçuruyoruz onlar silah sıkıyor’

Sabah saatlerinde aralarında BDP İpekyolu İlçe Başkanları Nesibe Akdağ ile Ahmet Enterli’nin yanı sıra çok sayıda partili ile birlikte Bahçıvan Mahallesi’nde bulunan esnaf ziyaretine çıkan Bidav’a esnaflar yoğun ilgi gösterdi. Esnaflardan destek isteyen Bidav’a bir esnaf, “Sayın Başkanım dolaşmanıza hiç gerek yok. Seçimin galibi şimdiden sizsiniz” diyerek destek verdi. Esnafa teşekkür eden Bidav, kendilerinin seçimden çok esnafların sorun ve sıkıntılarını dinlemek için esnaf ziyaretine çıktıklarını söyledi. Bidav ve beraberindekiler daha sonra esnaflar tarafından ikram edilen çayı içerek, seçime dönük sohbetler yaptı. Kendilerinin dün Hacıbekir’de seçim çalışması yaparken barış güvercinleri uçurduğunu söyleyen Bidav, “Biz seçim çalışmalarımızda barış güvercinleri uçururken, AKP ise halka silahlarla saldırıyor. Bu halk artık barış ve kardeşlik istiyor. AKP silahla zorbalıkla seçimi kazanamaz” dedi.

‘ROJAVA DEVRİMİNİ SELAMLIYORUZ’

Esnaf ziyaretinin ardından Van Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri tarafından Rojava’da ilan edilen Demokratik Özerklik için verilen mevlit programına katıldı. Burada barış anneleri tarafından alkış ve zılgıtlarla karşılanan Bidav, Rojava’da ilan edilen Demokratik Özerkliği kutlayarak konuşmasına başladı. Büyük acılar ve bedellerle Rojava halkının artık kendi kendini yönetme iradesini ortaya koyduğunu dile getiren Bidav, “Bizler de Kürdistan’ın her tarafını Rojava gibi yaparak kendi kendimizi yöneteceğiz. Gün artık özgürleşme günüdür. Bizde Serhat bölgesinin kalbi Van’dan Rojava halkına binlerce selam iletiyor, onurlu mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER