Bülent Arınç'tan yeni parti açıklaması: Yaptıkları yanlış

Bülent Arınç, Ali Babacan ve Davutoğlu'nun kuracakları partiyle ilgili, 'AK Parti'den ayrılmalarını onaylamıyorum. Partiden ayrılarak farklı parti kurmak isteyenlere de bu yaptıklarının yanlış olduğunu söylemeye çalışıyorum. Elimden gelen bu' dedi.

Bülent Arınç'tan yeni parti açıklaması: Yaptıkları yanlış

Bülent Arınç, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun parti kurması ile ilgili basına açıklamalarda bulundu.

Arınç, "Bende medyadan takip ediyorum. Ben AK Parti'nin kurucusuyum, partimiz 18 yaşına girdi. Partide hayatım süresince kalmaya devam edeceğim. AK Partiden ayrılarak başka parti kurmak isteyenlere yaptıklarının yanlış olduğunu söylüyorum, elimden gelen bu" dedi.

Arınç, "Çok değerli insanlar gönlüm ister ki ayrılmasınlar. Başka parti kurmasınlar, onlar AK Parti'nin bütün başarısında hisse sahibi olan insanlar. Bundan sonra da AK Parti'ye hizmet vermeye devam etsinler." dedi.

arınç, "AK Parti ile mücadeleye girmemelerini tavsiye ediyoruz. Onlardan beklentimiz bu. Sayın Cumhurbaşkanımız kendilerini severler, bazen görüşürler ikazlarda bulunurlar fakat arkadaşlarımızın nihayetinde kararı biz vermiyoruz. Hiçbir zaman karşı karşıya gelmedik, umarım bundan sonra da karşı karşıya gelmeyiz" diyerek konuştu.

YORUM EKLE