Erdoğan ilçe adaylarını belirliyor

Mart 2014'te yapılacak yerel seçimler için çalışmaları tamamlayan AK Parti büyükşehir ilçe adaylarını bugün belirleyecek. Van'ın da aralarında bulunduğu büyükşehirler Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı üst kurul toplantısı ile belirlenmiş olacak.

Erdoğan ilçe adaylarını belirliyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki AK Parti Seçim İşleri Üst Kurul Toplantısı başladı. Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndaki toplantıya, genel başkan yardımcıları, grup başkanvekilleri, kadın ve gençlik kolları başkanları da katılıyor. Toplantı, basına kapalı devam ediyor. Başbakan Erdoğan'ın, Sütlüce'deki İl Başkanlığı'na gelişi sırasında, çevredeki apartmanlardan bazı vatandaşlar Erdoğan'a ilgi gösterdi. Bir evin pencerelerinde Başbakan Erdoğan'ın fotoğraflarının asılı olduğu görüldü. Erdoğan'ın talimatı üzerine bu evde kendisine el sallayan Kemal Uzunaksu, il başkanlığına davet edildi. Erdoğan, bir süre Kemal Uzunaksu ile görüştü.

VAN ADAYLARI BUGÜN NETLEŞECEK

Öte yandan Başbakanın toplantıda üzerinde karar kılacağı illerden birisi de Van. Uzun süredir yapılan çalışmaları tamamlayan komisyon Van'daki ilçe adaylarını da başbakanın önüne sunacak. Van'ın da aralarında bulunduğu illerdeki ilçe adayların belirlenmesiyle birlikte yarın itibariyle de bir çok ilde tanıtım toplantıları gerçekleştirilecek. Alınan bilgiye göre Van adayları bugünkü toplantı sonrasında akşam saatlerinde kamuoyuna duyurulacak.

AYRINTILAR GELECEK

ŞEHRİVAN ÖZEL

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2014, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER