banner73

Erdoğan İsmini Söyledi, Yıldırım Gözyaşlarına Boğuldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Binali Yıldırım, kendisi için hazırlanan tanıtım toplantısını izlerken gözyaşlarına boğuldu.

Erdoğan İsmini Söyledi, Yıldırım Gözyaşlarına Boğuldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Binali Yıldırım,tanıtım toplantısını izlerkenj gözyaşlarına boğuldu. Yıldırım, uzun süre gözyaşlarını tutamadı.

GÖZYAŞLARI DAKİKALARCA DİNMEDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Binali Yıldırım, salona Cumhurbaşkanı Erdoğan ile girdi.

Erdoğan'ın konuşmasını en ön sırada izleyen Yıldırım, kendisi için hazırlanan tanıtım filmini görünce gözyaşlarına boğuldu. Yıldırım, tanıtım filmini sonuna kadar gözyaşlarıyla izledi.

İŞTE BİNALİ YILDIRIM'IN AÇIKLAMASI:

"Mevlama şükürler olsun yeniden birlikteyiz. Yeniden beraberiz. Topal Dursun'un ve Bahar Hanım'ın oğlu Binali, babam beni okuyayım diye İstanbul'a yolladı. Çok çalıştım, burada ortaokul, lise, üniversite okudum. Meslek sahibi oldum. Aile babası oldum. Bu şehirde vekil oldum. Ben İstanbul'da Binali Yıldırım oldum."

"Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde İDO Genel Müdürü olarak ekibinde yer alma şerefine nail oldum. İstanbul'un insanıyla Marmaray'ı Boğaz'ı barıştırmak için kucaklaştırmak için deniz taşımacılığını yaygınlaştırdım. Eğer bu masmavi denize bir tuz tanesi kadar faydam olduysa Rabbime binlerce kez şükrediyorum."

"HEPİNİZE BORCUM VAR"

"İstanbul için çalıştık. İstanbul'a hizmet biter mi? İstanbulluya hizmet biter mi? Bitmez. Benim bu şehre daha fazla hizmet borcum var. Her gün metrobüsle ekmeğinin peşine düşen kardeşime borcum var. Hem çalışıp hem evini dirlik düzen içinde tutan kadınlara, analara borcum var. Hayatını bu vatana adamış amcalara, teyzelerime borcum var. En güzel şeyleri hak eden gazilere, engellilere, hastalara borcum var. Hepinize borcum var."

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER