Flaş! Van'da 3 belediye HDP'den AK Parti'ye geçecek!

YSK'dan gelen flaş KHK kararından sonra Van'da da tablo değişiyor.

Flaş! Van'da 3 belediye HDP'den AK Parti'ye geçecek!

ŞEHRİVAN HABER - Yüksek Seçim Kurulu, KHK ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen HDP'li adayların belediye başkanı mazbatasının verilemeyeceğine karar verdi. Karar sonrası bazı il ve ilçelerde hareketlilik başlarken bu kararın en etkili olacağı illerden birisi Van olarak açıklandı. Van'da 3 ilçede KHK'lı isimleri aday gösteren HDP'nin bu adaylarının mazbata almayacağı haberleri gözleri ikincip parti adayarına çevirdi.

İŞTE HDP'NİN VAN'DA MAZBATA ALAMAYACAK ADAYLARI

HDP’nin Diyarbakır’da en güçlü olduğu yerlerden birisi olan Bağlar Belediye Başkanlığı seçiminde en yüksek oyu alan Zeyyat Ceylan, öğretmen olarak görev yaparken çıkarılan KHK ile ihraç edildi. Yine Van Tuşba’da seçimi önde tamamlayan Yılmaz Berki, Edremit’te Gülcan Kaçmaz Sayyiğit ve Çaldıran’da Leyla Atsak’ın KHK ile ihraç edildiği ortaya çıktı.

AK PARTİ'YE GEÇİYOR

Van'ın Edremit ilçesinde HDP'li Gülcan Kaçmaz Sayyiğit'ın yerine AK Parti adayı İsmail Say, Tuşba ilçesinde HDP'li Yılmaz Berki yerine AK Parti adayı Salih Akman ve Çaldıran ilçesinde HDP'li Leyla Atsak yerine AK Parti Şefik Ensari'ye mazbata verilecek.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde seçilen HDP'li Zeyyat Ceylan yerine ise AK Parti'nin adayı Hüseyin Beyoğlu'na mazbata verilecek.

Yusufeli'de seçim yenilenecek

YSK, Artvin'in Yusufeli ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 09:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necati
Necati - 1 yıl Önce

Allah kabul etmesin

seçim mi
seçim mi - 1 yıl Önce

ne güzel bir ülkede tiyatro seyretmek. Ne güzel tiyatroya devam !

Vanli
Vanli - 1 yıl Önce

Bu adaylar başvururken niye kabul ettiler.bu firsatçiliktir.bu iradeye saygısızlıktır.khk lı 7 miletvekili mecliste var bunlar nasil seçildi.madem öyle seçimleri yenileyin

İsimsiz
İsimsiz - 1 yıl Önce

YazıkLar olsun...Bu kadarda Olmazki Halkın sectiği bir insana saygı duyulmaLı....akp adayları ak baba gibi bekliyor nerde kaldı onurları şerefleri..YAZIKLAR OLSUN AKPYE....YSK DA..