HÜDA-PAR köy ziyaretlerine devam ediyor

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Mehdi Oğuz, Erciş Belediye Başkan Adayı Halil Caroz ile birlikte köyleri ziyaret etti.

HÜDA-PAR köy ziyaretlerine devam ediyor

Seçim çalışmaları kapsamında Erciş’e bağlı Hacıkaş köyü, Derimevi ve Süleyman mezralarını ziyaret eden Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Mehdi Oğuz, Erciş ilçesinde çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz, Mustazaf-Der’in il başkanlığını yürüttüğünü, Peygamber Sevdalıları Platformu’nun il koordinatörlüğünü yaptığını dile getirerek bu STK’larla Van’a hizmetlerinin olduğunu, HÜDA PAR ile belediyeleri kazandıklarında ise hizmetleri kat kat arttıracaklarını söyledi. HÜDA PAR’ın halkın menfaatini koruyacağını, halka hizmet edeceğini, gençlere sahip çıkararak gençleri bataklığa girmekten koruyacağını ve mevcut ifsadı engelleyeceğini belirten Oğuz, “Genel olarak baktığımızda çocuklarımız İslami ahlaktan ve terbiyeden yoksundur. Bizler bu ahlaki yozlaşmanın önüne geçmeye çalışarak ve gençlerimizin ıslahı için elimizden geleni yapacağız. Ama bu konuda halktan destek istiyoruz. Tek başımıza yapamayacağımızı bildiğimiz gibi bunun halkımızın desteğiyle olacağının da farkındayız” dedi.

Kendi köyüne büyükşehir adayının gelmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren Hür Dava Partisi Erciş Belediye Başkan Adayı Halil Caroz ise, “Sohbet odaları yapıp köylülerimizin dertlerini dinleyeceğiz. Gençlerimiz şu an bataklıkta, parklarda, kafelerde, birçoğu eroin, hap, esrar kullanıyor. Amacımız onları bu kötü alışkanlıklardan kurtarmaktır” dedi. Köylüler ise, gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duyduklarını söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER