İki partinin milletvekili adayları Van'da!

Van’ın siyasetinde söz sahibi iki parti olan Ak Parti ve HDP aynı gün aynı saatte 8 milletvekili adayı ile Van’a çıkarma yaptı.

İki partinin milletvekili adayları Van'da!

ŞEHRİVAN SEÇİM: ÖNDER ALTINAL - Van’ın siyasetinde söz sahibi iki parti olan Ak Parti ve HDP aynı gün aynı saatte 8 milletvekili adayı ile Van’a çıkarma yaptı. 24 Haziran’a artık sayılı günler kala Van’da seçim çalışmalarının startını veren iki parti yakın güzergahlarda aday tanıtım mitingleri ile Vanlılar ile buluştu. İki parti temsilcileri de aynı saatlerde Van’da 8-0 kazanacaklarını söylemekle işe başladı. HDP’de eksikler göze çarparken, AK Parti’de ise eski vekillerin de dahil olduğu kalabalık bir grup halk buluşmasında yer aldı.

 

İKİ PARTİ ADAYLARI VAN’DA, HDP EKSİKLE GELDİ...

 

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesinde sular iyice ısınmaya başladı. Seçime bir aydan bir zaman kala Ankara’da nabız iyice yükselirken Van’da da seçim çalışmalarının startı haftasonu itibariyle verilmiş oldu. 21 Mayıs itibariyle adaylarını açıklayan partilerin adayları da dün itibariyle Van’a geldi. Hem AK Parti hem HDP adayları Cumartesi günü aynı saatte Van’a giriş yaptı. İki partiyi için karşılamak için büyük kalabalıklar ve araç konvoyu toplanırken, partilerin sorun yaşamaması için tedbirler alındı. Şehir merkezine ilk giren Ak Partili isimler oldu. Cumhuriyet caddesi üzerinde halkla buluşan Ak Parti adayları 24 Haziran için iddialı mesajlar verdi. İl başkanı Kayhan Türkmenoğlu 8-0 mesajı verirken HDP’nin cevabı da gecikmedi. Ak Parti’den hemen sonra beşyol civarında halka buluşan HDP cenahındandan da Van için “8-0 alacağız” söylemi geldi. AK Parti ekibi tam kadro Van’a gelirken HDP’de ise 1’inci sıra adayı Sezai Temel halk buluşmasına katılmadı. Ak Parti’nin 1 numarası Osman Nuri Gülaçar ise ‘güçlü’ mesajlar vererek, “Size Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim, Van’ı Vanlılara emanet ettiğini söyledi.” Dedi.

 

Ak Partili adaylar Van’a geldi!

 

HDP adayları seçmeniyle buluştu

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 08:40
YORUM EKLE