İşte genel seçim öncesi partilerin son oy oranları

Anar Genel Müdürü İbrahim Uslu, 7 Haziran seçimleri için yaptıkları son anketi açıkladı. İşte AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin son oy oranları:

İşte genel seçim öncesi partilerin son oy oranları

SON ANKETE GÖRE PARTİLERİN OY ORANLARI

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, ANAR 'ın yaptığı son anketin sonuçlarını da internethaber.com 'a verdiği mülakatta açıkladı.

Uslu, "Son yaptığımız araştırmada AK Parti'nin oy oranını yüzde 47-49 bandında bulduk, zaten yüzde 47'nin altına hiç düşmedi, en fazla da yüzde 49'lar civarında bir oy bulduk. Buna baktığınızda AK Parti'nin 2011 oylarından bu "Gülenci" oyları çıkarın, zaten geriye kalan bu oran oluyor. AK Parti'nin herhangi bir oy kaybına uğramadığını görüyoruz. Aslında diğer partilere baktığınızda da 2011'deki dengelerin üç aşağı beş yukarı aynı şekilde devam ettiğini görüyoruz. Biz CHP'nin oy aralığını yüzde 24-25, MHP'nin oy oranını yüzde 13-15 aralığında buluyoruz. Sadece HDP'de bir hareket var, bence bu seçimin heyecanı HDP barajı aşacak mı aşmayacak mı sorusunda ve sandalye dağılımında olacak." dedi.

SEÇİMİN KAZANANI VE KAYBEDENİ KİM OLUR?

Oy oranlarının adaylar açıklandıktan sonra daha net açıklanabileceğini söyleyen ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, seçimin kazanan partisinin AK Parti olacağını sıralamanın değişmeyeceğini savundu.

HDP'nin barajı aşması durumunda bu seçimin kazananı olarak ilan edilebileceğini belirten Uslu, seçimin kaybeden iki partinin de CHP ve MHP olacağı öngörüsünde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun hedef olarak yüzde 35'i işaret etmesini de değerlendiren Uslu, "Ana muhalefet partisi olmaya aday bir ana muhalefet partisi görüyoruz, Kılıçdaroğlu AK Parti'nin kazanacağını ilan etti" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER