Servet Yenitürk'ten flaş karar!

Ak Parti'de Tuşba ilçesinin en iddialı isimlerinden birisi olarak gösterilen Servet Yenitürk ismi isimlerin netleşmesinin hemen ardından flaş bir karar verdi.

Servet Yenitürk'ten flaş karar!

Ak Parti'de gergin bekleyiş sona erdi ve haftalardır devam eden çalışmalar sonucunda 13 ilçe adayları bu akşam açıklandı. 13 ilçe adaylarını açıklayan ve bazı ilçelerde sürpriz isimlerle seçmenin karşısına çıkarken ismi uzun süredir anılan isimlerin aday olarak gösterilmemesi şok etkisi yarattı.

İSMİ SON ZAMANLARDA EN ÇOK ANILAN YENİTÜRK ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ak Parti'de 14 aday adayının başvuru yaptığı son zamanlarda ise adı dışarıdan aday gösterileceği yönünde en çok geçen işadamı Servet Yenitürk flaş bir karar ile bağımsız aday olduğunu açıkladı. Ak Parti'den Tuşba'da aday gösterilmesi güçlü bir ihtimal olarak gösterilen Yenitürk, ismi listelerde yer almayınca aldığı bir karar ile Tuşba ilçesi için bağımsız aday olduğunu Şehrivan aracılığı ile açıkladı.

ŞEHRİVAN'A KONUŞTU

Bağımsız adaylık için çalışmalara başladığını söyleyen ve Bağımsız Aday olduğunu ilk kez Şehrivan aracılığı ile açıklayan Servet Yenitürk, aday gösterilmemesinden dolayı siyaset arenasından çekilmeyeceğini ve Tuşba'dan aday olmak için çalışmaları başlattığını söyledi. Yenitürk, Şehrivan'a yaptığı açıklamada; "Tuşba'dan Ak Parti'nin görev vermesini bekliyorduk. Olmadı, ama geri dönmek yok. Tüm çalışmalarımı yaptım. Önümüzdeki günlerde programımız netleşecek ve ve çalışmalara başlayacağız. Resmen Tuşba'dan Bağımsız Belediye Başkan Adayıyım. Halkımıza duyrulur." şeklinde konuştu.


ÖMER AYTAÇ AYKAÇ - ŞEHRİVAN ÖZEL HABER

www.sehrivangazetesi.com

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER