“Van Belediyesi’ne nasıl gideriz?”

Seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti İl Teşkilatı ve Büyükşehir Adayı Osman Gülaçar’ın ilkini İpekyolu ilçesinde gerçekleştirdikleri mitingin ikinci Tuşba ilçesinde gerçekleştirdi. Seçim otobüsünden halka seslenen Ak Parti il Başkanı Abdullah Aras ve Gülaçar, son günlerde gerçekleştirilen saldırılara ve mahallelerdeki sıkıntılara değindi. Mitinge İl Başkanı Abdullah Aras’ın sert ifadeleri damga vururken, Büyükşehir Adayı Osman Gülaçar ile bu saldırıların kendilerini yıldırmayacağını belirterek, “Bu şehrin geleceği için, çocuklarınızın geleceği için Allah aşkına yolunuzdan şaşmayın. İnanıyorsak, inandıracağız.” Dedi.

“Van Belediyesi’ne nasıl gideriz?”

30 Mart’da yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partilerin mitingleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar Tuşba ilçesinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi. İlçe’de tanınan ve vatandaşlara önderlik eden, vefat etmiş vatandaşları anan Osman Nuri Gülaçar devamında ilçenin sorunlarını dile getirip çözüm vaatlerini sundu. Açıklamalarında son zamanlarda yaşanan olaylara da değinen Gülaçar “Bizler bir yola çıktık. Maalesef bu yolda birileri önümüzü kesmeye, çelme takmaya çalışıyor. Ne diyebiliriz ki Allah ıslah etsin. Tekrar tekrar bu yanlışın yaptırıldığı gençlere seslenmiştim. Vallahi hiçbir mevki, para sizin canınızdan önemli değildir.” İfadelerini kullandı. Mitingde AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras da söz alarak “Sorarım sizler zamanında esnafa kepenk kapattıran bizlerde esnafa kucak açan teşkilat değil miyiz? Şimdi diyorsunuz ki esnaf yasal hakkını kullanarak ziyaret sırasında Osman Nuri Gülaçar ile tartışmaya girmiştir. Bunlar külliyen yalan. Buna kargalar bile güler. İnsanda biraz ar olur namus olur.” dedi.

‘VAATLERİMİZ ORTADA SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ’

Aras konuşmasını şöyle sürdürdü; “Çok iyi biliyorum ki bu ilginiz, alakanız ve desteğiniz hiç eksilmeyecektir. Buda bizlere güven veriyor. 2 ay sonra bizleri büyük bir seçim bekliyor. Bu seçimde sizler geleceğinizi ve evlatlarınızın geleceğini garanti altına alacaksınız. Bu irade sizlerin elindedir. Eğer yarınlara umutla bakmak istiyorsanız bu iradenizi iyi değerlendirmelisiniz. Tuşba’nın kaderini değiştirmek sizlerin elindedir. İradenizi ve tercihinizi haktan yana olan tarafta kullanırsanız bu mahalle kısa sürede yeşillikleri olan, su sıkıntısı olmayan, yolların pırıl pırıl asfaltlandığı bir mahalle olacaktır. Çocuklarımız bundan sonra sokakların ortasında oynamayacaktır. Onlara yönelik alanlar mahallenin her bir köşesini süsleyecektir. Osman Nuri Gülaçar sizlere bu söylediklerimin sözünü ve garantisini verecektir. Şu anda izinde olduğumuz partimizin lideri başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizde verdiği tüm sözleri tutup gerçekleştiriyorsa bizlerde Van’da sorunlara yönelik çözümler sunup bunları gerçekleştirmek için uğraşacağız.” İfadelerini kullandı.

VAN BELEDİYESİ’NİN ADRESİNİ TARİF ETTİ

“Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasının yerini sizlere tarif etmem halinde hepiniz hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Fakat sizler doğru olana karar vermek için her şeyden haberdar olmalısınız. Tuşba’da kalan bir vatandaşımız büyükşehir belediye başkanlığı binasına gitmek istediği takdirde önce minibüs ile şehir merkezine ardından yine bir başka minibüsle Hacıbekir Mahallesi’ne gitmelidir. Buraya kadar gelen vatandaş oradan da 1 km’lik bir mesafe giderek Seyit Fehim Arvasi Mahallesi’ne gitmelidir. Burada temelleri atıldıktan sonra yapımı yarıda bırakılmış bir bina göreceksiniz ve inşallah bu binanın tamamlanışı bizlere nasip olacaktır. Bu bütün Van’a yapılmış bir işkencedir. Neden binayı İpekyolu’nda, Erciş yolu üzerinde yapmıyorsun da şehirden uzaklaştırdıkça uzaklaştırıyorsun? Bu hareketi savunmak için denilenler ise “Onlara minnet borcumuz var.” lafıdır. Onlarda bizim vatandaşlarımız fakat sen orada sunduğun imkânları neden şehrin diğer bir yanına da sunmuyorsun?” dedi.

‘İNSANDA BİRAZ AR OLUR NAMUS OLUR!’

Osman Nuri Gülaçar’a karşı yapılan saldırılardan yakınan Aras “Adayımız Osman Nuri Gülaçar adaylığı açıklandıktan beri rahata kavuşmamıştır. Operasyon üzerine operasyon, taşlama üzerine taşlama yaptılar. Bunlar yetmedi evine bomba ona da iftira atıyorlar. Sorarım sizler zamanında esnafa kepenk kapattıran bizlerde esnafa kucak açan teşkilat değil miyiz? Şimdi diyorsunuz ki esnaf yasal hakkını kullanarak ziyaret sırasında Osman Nuri Gülaçar ile tartışmaya girmiştir. Bunlar külliyen yalan. Buna kargalar bile güler. İnsanda biraz ar olur namus olur. AK Parti teşkilatı başa geldiğinden beri silahları susturan, çözümü başlatan teşkilattır. Böyle bir teşkilatın mensupları nasıl olurda vatandaşına silah doğrultur? Bunu da geçtim şimdi sizler Osman Hoca evine bomba mı attırttı diyeceksiniz? Bu hangi akla mantığa sığar. Bunları göz önüne alarak demokratik haklarınızı sandığa en iyi şekilde yansıtacağınızdan eminim. Bu seçim demokratik bir seçimdir sizler sandıkları terk etmek yerine sahip çıkanlar olmalısınız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize şükranlarımı sunuyorum.” Diyerek sözlerini noktaladı.

‘DUALARIYLA SİPER OLDULAR’

İlçe sakinlerini karanfillerle karşılayan Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar vatandaşlarda hiçbir şekilde yollarından dönmemeleri gerektiğini ve desteklerini hiç eksiltmemelerini istedi. Gülaçar ilçede emeği geçen tanınmış kişileri anıp Tuşba’nın Van için ne kadar önemli bir konuma sahip olduğuna değindi. Gülaçar “Bizleri yalnız bırakmayan Abdurrahman Gazi Mahallesi’nin değerli sakinleri sizleri Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Allah’ın rahmeti üzerinize olsun. Abdurrahman Gazi Mahallesi denince aklıma komşulukların değer bulduğu, komşulukların anlam bulduğu bir mahalle gelir aklıma. Kürdüyle, Türküyle, Kürhessinnisi ile hepsi bir arada olan renkleri görüyorum bu mahallede. 40 yıl 50 yıl bir arada kardeşçe yaşayan vatandaşları görüyorum. Bu yönlerle bütün bir Van’a, bütün bir Türkiye’ye örnek olacak bir mahalle görüyorum. Sizler bu şehrin temel taşlarından birisiniz. Sizleri bu şehirden çekip almak bir tuğlanın çekilmesiyle yıkılan bir duvar misali şehrin bütünlüğünü bozar. Sizler ak bir mahallesiniz. Şehre girdiğimiz günlerden beri bizleri yalnız bırakmayan bir mahallesiniz. Bu mahalle her zaman destekçimiz oldu. Burada ki annelerimiz dualarıyla siper oldular bizlere. Allah hepsinden razı olsun. Dostlar bu mahalleyi bu kadar değerli kılan isimlerden bahsedecek olursak ben birkaç isim saymak istiyorum. Bu isimler her ne kadar hayatta olmasa da bizler onları unutmayacağız. Bu mahallenin mihmandarlığını yapan bu isimler Rahmetli Kemal Tan amcamızdır, Zeynep Hala, Hacı Cemal Dayı, Hacı Abdullah Amca, Leyla Hala, eski cami imamımız Hamdullah Amca, Bakkal Kasım Dayı ve yardımseverliği ile bilinen böyle anılan Gülperi Teyze Allah hepsine rahmet eylesin. Bu insanların komşuları olduğunuz için, bu insanlara yoldaşlık ettiğiniz için rabbim hepinizin yolunu daima açık etsin. Şu anda bizimle olmak isteyen yanımızda yer almak isteyen yoldaşlarımız da var onlarda her ne kadar yanımızda olamasalar da bizler varlıklarının ve desteklerinin farkındayız. Samimiyetinize teşekkür ediyorum. Vallahi sizleri çok seviyoruz.” Sözlerini dile getirdi.

‘VAR MISINIZ?’

İlçenin özelliklerine yabancı olmadığını belirten ve vatandaşları desteğe çağıran Gülaçar “Bu mahallenin taziyesinde, düğünün çok bulundum insanı itibariyle o kadar güzel bir mahalle ki hepsini abim, kardeşim, bacım olarak kabullendim. Aynı zamanda bu mahallenin bir takım sorunları da var. 2 seneden beri burada bir su sıkıntısı söz konusudur. Bir deremiz var bu derenin alt kısımlarında çok kötü kokular yayılıyor. Bunların dışında mahallemizde eşlerin çocukların gençlerin oturabilecekleri en ufak bir alan yok, bir park yok. Şimdi ben soruyorum ablalarıma, ağabeylerime, kardeşlerime çıktığımız yolda arkamızda durmaya var mısınız? 30 Mart gününe kadar kapı kapı dolaşmaya, sokaklara çıkmaya, el sıkmaya var mısınız? Bizleri yanlışlarımızda düzeltmeye doğrularımızda desteklemeye var mısınız? Öyleyse eminim ki Van 30 Mart akşamında güzel olacak. Bundan emin olun.” Dedi.

"MEVKİ VE PARA CANINIZDAN KIYMETLİ DEĞİLDİR"

İlçe de yaşanan su sıkıntısına değinen Gülaçar il genelinde yaşanan ulaşım sıkıntısının da çözümü için söz verdi. Kendisine karşı yapılan saldırılar konusunda ‘Ne olur yanlışa girmeyin ve yanlış yapmayın.’ İfadesini kullanan Gülaçar “Bizler bir yola çıktık. Maalesef bu yolda birileri önümüzü kesmeye, çelme takmaya çalışıyor. Ne diyebiliriz ki Allah ıslah etsin. Tekrar tekrar bu yanlışın yaptırıldığı gençlere seslenmiştim. Vallahi hiçbir mevki, para sizin canınızdan önemli değildir. Ne olur yanlışa girmeyin ve yanlış yapmayın. Bizler bir yola çıktık sizlerde desteklerinizi sundunuz. Destekleriniz hep devam etsin tereddüde düşmeyin inşallah destekleriniz zafere kavuşmamıza öncülük edecektir. Bu şehrin geleceği için, çocuklarınızın geleceği için Allah aşkına yolunuzdan şaşmayın. İnanıyorsak, inandıracağız. Allahın izniyle kapı kapı dolaşacağız. Ne zaman o aziz önderle konuşsam ilk sözü “Bu zafer annelerimizin olacaktır.” diyor. Üniversiteli öğrencilerimizden tutun TOKİ’de bulunan vatandaşlarımıza kadar herkes ciddi bir ulaşım sıkıntısı yaşıyor bizler bu sorunları ortadan kaldıracağız. Bu soğuk havada burayı dolduran tüm kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” Diyerek sözlerini noktaladı.


Ömer Faruk TOKTAŞ/Şehrivan

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER