Ak Parti il kongrelerinin takvimi belli oldu!

Ak Parti'de kongre tarihi belli oldu!

Ak Parti il kongrelerinin takvimi belli oldu!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, 'Kasım ayı son haftasında il kongrelerine başlayacağız. Büyük Kongre için olağan tarih olarak da 12 Eylül gibi görüyoruz ama bu tarihte bir değişiklik olabilir' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, "Kasım ayı son haftasında il kongrelerine başlayacağız ve Mart sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Büyük Kongre için olağan tarih olarak da 12 Eylül gibi görüyoruz ama bu tarihte bir değişiklik olabilir." dedi.
AK Parti sözcüsü Mahir Ünal'ın yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

Mahir Ünal: (İstifafalarla ilgili) Gelen de giden de bizim arkadaşımızdır

Bu güne kadar bütün seçimleri kaybetmiş hiçbir siyasi başarısı olmayanların bunu anlamasını beklemeyiz. Hepimiz birgün yerlerimizi çok büyük heyecan ve enerjiyle yerine getiririz.

Kemal Kılıçdaroğlu iftirayı hakareti muhteşem şekilde yapıyor. Yapamadığı şey milletin umudu olduğu değişim dönüşümü siyaseti asla ve asla yapamıyor. Dönsün önce kendine baksın.

Kılıçdaroğlu, müftülere nikah yetkisiyle ilgili bizim çizgimize geldi.

Cumhurbaşkanımızın metal yorgunluğu dediği bu heyecanı duyduğu ilk günkü aşkı kaybedenler içindir. AK Parti kendisini 2019'a hazırlarken Türkiye'yi de 2023'e hazırlıyor.

Ankara yarın İstifa edeceğini açıkladı. Balıkesir'den de aynı şeyi bekliyoruz. Meseleyi isimler üzerinden konuşmayı doğru bulmuyoruz.

İstifalar gündeme gelince metal yorgunluğunu öne sürüyorsunuz. Muhalefetten FETÖ ve yolsuzluklara dair iddialar geliyor. Bunun hukuki ve idari olarak değerlendirmesi başka birşeydir. Muhalefetin ı srarla hukuki meseleye çekmek istemesi sürdürdükleri karapropagandayla ilgilidir. Bu süreçlerin hukuki ve cezai süreçle ilgisi söz konusu değildir.

İlçelerdeki istifa iddiaları...

Değerlendirme süreci devam ediyor. AK Parti'nin performans kriterleri Cumhurbaşkanımız tarafından değerlendirme süreci başladı. Bu devam ediyor. Bunu sizlerle paylaşıyoruz.

Kılıçdarolu'nun genel seçimin erken yapılmasını istemesine ilişkin...

Gündemimizde erken seçim yok. Milleti de seçim külfetine taşıma niyetimiz yok.

1996'da yapılan değişimle birlikte artık belediye meclisi bunu gerçekleştiriyor. Bunu Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği karardır. Biz de meclis üyeleriyle bu konunun istişaresini yaparız.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER