banner84

Ak Parti teşkilatlarında revizyon başlıyor!

AK Parti, seçim analizinin ardından teşkilatlar için de çift koldan çalışma başlattı. Seçim sonrası bazı teşkilatlar istifa ederken, aralarında Van'ın da bulunduğu başarısız teşkilatlar için de Genel Merkez'den bir çalışma yapılacak!

Ak Parti teşkilatlarında revizyon başlıyor!

Yerel seçim zaferinin ardından ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve gelecek yıl yapılacak genel seçimlere odaklanan AK Parti, çift koldan sandık seferberliği başlattı. Bir yandan sandık başı görevliler için yeni yapılanmaya gitme kararı alınırken, diğer yandan teşkilatta revizyon hazırlığı yürütülüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmada koordinasyonu ise Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Süleyman Soylu üstlendi.

SANDIK BAŞINDA REVİZYON

Seçim analizinin ardından başlatılan çalışmalardan ilki sandık başı görevlileriyle ilgili. Yerel seçimlerde bazı bölgelerde görevli sandık müşahitlerinin istenilen çalışmayı tam olarak gerçekleştirememesi nedeniyle, daha dinamik bir yapı oluşturulacak. 9 kişilik "Sandık Yönetim Kurulları" revizyona tabi tutulacak. 3+3+3 şeklindeki yeni yapıyla her sandığın başında sabit isimler partiyle irtibatlı görevliler haline dönüşecek.

EKİPLERE DÜZENLİ EĞİTİM

Ekiplere, belli aralıklarla eğitimler verilecek. Sadece yapılacak çalışma değil, sandık başı güvenliği, muhtemel provokasyonlar ve sonuçların en hızlı şekilde Genel Merkez'e ulaştırılması konularında da bu ekipler bilgilendirilecek. Böylece 1.5 milyon kişi seçimler için hazır olacak.

VAN TEŞKİLATI GÖREVDEN ALINACAK MI?

Parti yönetiminin ikinci çalışması teşkilattaki revizyona ilişkin. Seçimlerde beklenen başarıyı elde edemeyen bazı il, ilçe ve belde yönetimleri istifalarını sunmuştu. Bursa, Mersin, Burdur, Muğla gibi bazı illerin ilçe ve beldelerinden seçim sonrası istifalar gelmişti. İstifaların yanı sıra bazı teşkilatlarda da daha dinamik yapı için önümüzdeki günlerde revizyon bekleniyor. Aralarında Van'ın da bulunduğu başarısız iller ile ilgili çalışmalarını yürüten Genel Merkez'in şimdiki hamlesi ise merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER