AK Parti Van’da siyaset akademisi eğitimi başlatıyor

AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge Birim Başkanlığı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilen Siyaset Akademisinin 19'uncusu için başvurular Van'da başladı.

AK Parti Van’da siyaset akademisi eğitimi başlatıyor

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ-  AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge Birim Başkanlığı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilen Siyaset Akademisinin 19'uncusu için başvurular Van'da başladı.

AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge Birim Başkanlığı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilen Siyaset Akademisinin 19'uncusu için başvurular Van'da başladı. Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilecek AK Parti Siyaset Akademisi eğitim programına dair açıklamalarda bulunan AK Parti Van İl Başkan Yardımcısı Siyaset Akademisi İl Koordinatörü Emre Güray AK Parti Siyaset Akademisine geçmişte katılıp gerekli eğitimlerini alan kişiler şu anda Türkiye Siyasetinde söz sahibi olan siyasetçiler arasında olduğunu söyledi.

SİYASETTE BAŞARININ ANAHTARI SİYASET AKADEMİSİ'DİR

AK Parti Siyaset Akademisi Türkiye genelinde ilk olarak 2008 yılında eğitimlerine başladığını hatırlatan Güray, Şu ana kadar AK Parti Siyaset Akademisi kurslarında ülke genelinde 75 bin kişi eğitim görmüştür. 30 bin katılımcı başarı sertifikası almaya hak kazanmış ve geçmiş dönem siyaset akademisin de eğitim alan birçok kişi şu an partimizde çeşitli kademeler de siyaset yapmaktadırlar dedi. Güray, “İleriki günlerde ilimizde siyaset akademisinin 3.’sü düzenlenecektir. Eğitimlerde verilecek derslere göre alanında uzman hocalarımız eğitimler verecek. Bölge siyasetinde söz sahibi olan isimler deneyim ve tecrübelerini paylaşacaklardır. AK Parti Siyaset Akademine geçmişte katılıp gerekli eğitimlerini alan kişiler şu anda Türkiye Siyasetinde söz sahibi olan siyasetçiler arasındadır. Türkiye siyasi hayatında demokratik dönemin başlamasından bugüne en uzun süre iktidarda kalan parti olma özelliğini taşıyan partimiz, Türkiye ve bölge siyaseti açısından “istisnai” bir hareket olma özelliğini korumaktadır. Partimiz Türkiye siyasetinde yer aldığı andan itibaren sadece iktidar partisi olmanın dışında sürekli yenilikleri takip etmeyi, gelişmeyi ve bulunduğu noktadan ileriye gitmeyi hedeflemiş bir siyasal harekettir. Her daim toplumla iç içe olan politikalarını, stratejik faaliyet planlarını belirlerken, teşkilatların ve halkın taleplerine cevap verme niteliği taşımasına önem veren bir parti olma özelliği taşıdığı için girdiği bütün seçimlerde açık ara farkla galip gelmiştir. Bu başarı sırrının altında yatan en önemli uygulamalardan birisi de AK Parti Siyaset Akademisi'dir.” Diye konuştu.

18 YAŞINI DOLDURAN HERKES BAŞVURABİLECEK

Hafta sonu yapılması planlanan Siyaset Akademisi başvurularıyla ilgili konuşan Güray, Türkiye vatandaşlığı olan herkesin başvurabileceğini söyledi. Güray, “ Partimizin kimliği ve tarihsel olarak Türkiye siyasetindeki yeri göz önünde bulundurulduğunda,19. Dönem Siyaset Akademimizde, ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin geleceğinin inşasında söz sahibi olacak, geleceğin Türkiye’sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek hem siyasal hem de kültürel donanım kazanmak isteyen vatandaşlarımızı siyaset arenasına sunmayı amaçlamaktayız. 19'uncu dönem siyaset akademisi kayıtlarının 13-27 Ocak 2020 tarihleri arasında 'www.siyasetakademisi.akparti.org.tr' internet sitesi üzerinden ya da il başkanlığımıza bizzat başvuruda bulunularak yapılabilmektedir. İlimizde eğitimini vereceğimiz Siyaset Akademimize 13 ilçemizden ve komşu illerimizden yoğun bir başvuru talebi vardır. Siyaset Akademisi'nin ders süreci, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da verecekleri ders ile ilimizde eş zamanlı olarak başlayacaktır. Siyaset Akademisi eğitim programı haftada 2 saat olmak üzere 8 hafta devam edecek olup, 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber toplam 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır. Ders gün ve saatlerimizi tüm katılımcılarımızı düşünerek hafta sonları yapmayı planlamaktayız. Siyaset Akademimize katılım için, 18 Yaşını doldurmuş olmak ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak yeterlidir.” İfadelerini kullandı.

SINAVI KAZANANLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK

Siyaset Akademisinde sınavları kazananlara aynı zamanda ödül verileceğini duyuran Güray, Ödüllerin bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verileceğini söyledi.

Güray “Bu dönem ders programımıza diğer dönemlerden farklı olarak Bölgesel, Ulusal ve Küresel ölçekte güncel konular ele alınacaktır. Bu konulardan bazıları, Popülizm, Suriye Krizi'nde Türkiye'nin Dış Politikası ve Göçmen Sorunu, Sosyal Medya, Siyaset ve Toplum, Profesyonel Yönetim Teknikleri, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi dersleridir. Katılımcılar program sonunda, katıldıkları derslerden sınava tabii tutulacaktır ve sınav sonuç sıralamasına göre derecelendirileceklerdir. Sınav sonucunda başarı sırasına göre katılımcılara çeşitli ödüller verilecektir. Bu dönem, diğer dönemlerden farklı olarak, Türkiye genelinde dereceye giren katılımcılarımıza ödül olarak gezi programı hediye edilecektir. Buna göre dereceye girenlere Türkiye birincisine Kudüs, ikinciye Balkanlar, üçüncüye ise İspanya Endülüs gezisi ödülleri verilecektir. Sınav sonucunda 50 ve üzeri puan alan tüm katılımcılarımıza başarı sertifikası takdim edilecek ve Türkiye genelinde dereceye giren kursiyerlerimize ise ödülleri, düzenlenecek ödül töreninde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecektir.” Şeklide konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan bey
Hakan bey - 6 ay Önce

Ama alınan ücretten bahsetmemiş ilgili birim başkanı