Ali Babacan, yeni parti çalışması başlattığını resmen duyurdu

Kurucusu olduğu AK Parti'den istifa eden Ali Babacan, yaptığı açıklamada "Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız" dedi.

Ali Babacan, yeni parti çalışması başlattığını resmen duyurdu

AK Parti'den istifa ettiğini açıklayan eski bakan Ali Babacan, yeni parti çalışmalarına başladığını duyurdu. Çalışmaların sadece ülkede değil, çok daha geniş bir coğrafyada ilgiyle takip edildiğini dile getiren Babacan, "İnancımız odur ki, samimiyetle çalıştığımızda ve ortak aklın gereğini yaptığımızda ülkemizin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur" dedi.

Kurucusu olduğu AK Parti'den istifa ederken yaptığı açıklamaya değinen Ali Babacan şunları söyledi:

"ÇALIŞMALARI BAŞLATMAK DURUMUNDAYIZ"


"8 Temmuz 2019 tarihinde yaptığım açıklamada Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç olduğunu belirtmiş, ülkemiz için her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler, planlar ve programlar gerektiğini ifade etmiştim. Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız


"KADROYU KISA BİR ZAMANDA OLUŞTURMAYI HEDEFLEMEKTEYİZ"


En önemli çalışma ilkelerimizden birisi katılımcılık ilkesidir. Geçen ay yaptığım açıklamadan sonra çok sayıda vatandaşımız bu sürece katkı verme iradesini beyan etti, heyecan ve birikimleri ile çalışmalarımıza şimdiden değer katmaya başladı. Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz.

"HER KESİMDEN GELEN ÖNERİLERE AÇIĞIZ"


Çoğulcu demokrasi ilkemizin gereği olarak bu süreç toplumumuzun her kesiminden gelecek öneriler açık olacaktır. Diyaloğu esas almak ve hep birlikte çalışmak zorundayız. Kapsayıcı çözümlere ancak bu şekilde ulaşabileceğimize inanıyoruz.

EKONOMİ, HUKUK, ÖZGÜRLÜK VE ÇEVRE


Dünyada popülizm akımlarının evrensel ilke ve değerleri tahrip ettiği, ekonomik ve finansal istikrarın tehdit altında olduğu, çevreyle ilgili sorunların gözardı edildiği bir dönemde, bizim başlatmış olduğumuz bu çalışmalar sadece ülkemizde değil, çok daha geniş bir coğrafyada da ilgiyle takip edilmektedir.

İnsan hakları ve özgürlükler konusunda en yüksek standartları hedeflemek, ileri demokrasi için ısrarla çalışmak, hukukun üstünlüğü ilkesini tavizsiz bir şekilde savunmak, itibarlı kurumları ve kuralları esas alan bir ekonomi politikası uygulamak, çevreyi korumada güçlü bir irade ortaya koymak ülkemiz için yeniden önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Biz toplumumuzun hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşayan bir toplum olmasını istiyoruz. Halkımızın ve özellikle de gençlerimizin geleceğe umutla ve güvenle bakmalarını arzu ediyoruz. Bu hedeflere ulaşmak için çalışmayı da siyasi ve toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak görüyoruz.

"ORTAK AKLIN ÇÖZEMEYECEĞİ HİÇBİR SORUN YOKTUR"
 

Başlatmış olduğumuz çalışmalarla ilgili önümüzdeki dönemde de kamuoyumuzu bilgilendirmeye devam edeceğiz. İnancımız odur ki, samimiyetle çalıştığımızda ve ortak aklın gereğini yaptığımızda ülkemizin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum"

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
VANLI
VANLI - 3 ay Önce

ÖNCELİKLE BUNU DİLE GETİREYİM ARTIK AKP YÖNETİMİ TEK ADAM TARAFINDAN YÖNETİLİP HİÇBİR İŞLEVİ KALMADI
YENI BIR PARTİYE DEĞİŞME İHİTYAÇ VAR BUDA ANCAK BABACAN LA OLACAK
HERŞEY DEĞİŞECEK..
VAN SİYASETİNDE
KEREM ALTUN
HÜSEYİN ÇELİK
ESKİ AKPARTİ YÖNETİMLERİ
VE GERÇEKTEN BAŞARILI OLACAKLAR HERŞEYİN HAYIRLISI
HERŞEYİN HAYIRLISI SLOGANIYLA YARIM KALANLARI YAPMAYA GELİYORUZ...

rıdvan
rıdvan - 3 ay Önce

yeni parti van il başkanlığı için necdet takva çok yoğun çabalar sarf etmekte

SIRADAKİ HABER