banner166

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi. Davutoğlu'nun açıklamalarından önemli başlıklar; YPG ve PYD terör örgütü olduğu için toplantıya katılmasını istemiyoruz. YPG/PYD'ye davetiye gitmedi. Türkiye'nin tutumu kesinlikle Suriyeli Kürt kardeşlerimize değildir. Bu örgütler bu durumu fırsata çevirip Türkiye'yi kötülemek isteyecekti.

 

''TÜRKİYE'NİN KABUL ETMEDİĞİ HİÇBİR DURUM SURİYE'YE ÇÖZÜM GETİRMEZ''

'PYD masaya gelecek' diyorlardı. Ne oldu? Türkiye yalnız kalıcakmış gibi fikir sürüyorlar. Türkiye'nin kabul etmediği hiçbir durum, Suriye'ye çözüm getirmez. PYD'ye yakın duran kesimler dahi, durumu yeniden değerlendirme ihtiyacı içindeler." Suriye'de kullandıkları yöntemi Türkiye'ye taşımaya taşıdılar. Cizre'de, Silopi'de yapılan bu.

 

''SURİYELİ KÜRTLER OLMADAN MASA KURULMAZ''

ABD Bşk. Yard. Biden'a PYD ve PKK'ya ilişkin faaliyetleri gösterdik. Biden, Türkiye'nin bu konudaki kaygılarını anladıklarını ifade etti. Biden'ın bu ziyaretinde ABD'nin hamlelerinde etkili oldu. Suriyeli Kürtler olmadan masa kurulmaz. Ama terör unsurları da olmamalıdır. PYD'nin sürece katılmaması için ağırlığımızı koyduk. Gerekirse yeniden koyarız.

 

'MÜDAHELEDE BULUNURUZ'

Biz sınırımızda ne rejimi, ne YPG'yi ne DEAŞ'ı istiyoruz. Türkiye'ye dönük eylem gerçekleşirse müdahalede bulunuruz.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 21:31
YORUM EKLE