Belediye ruhsat vermezse Çevre ve Şehircilik verecek

AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftci, son günlerde ilde belediyeler tarafından verilmeyen yapı ruhsatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Belediye ruhsat vermezse Çevre ve Şehircilik verecek

Van'da geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün de ruhsat yetki vermesi ile ilgili bir açıklama da Van Milletvekili Fatih Çiftici'den geldi. Belediyelerden yapı ruhsat alamayanların durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çiftci, ruhsatın Çevre ve Şehircilik tarafından verilebileceğini söyledi.

Adalet Ve Kalkınma Partisi Van Milletvekili Fatih Çiftci, son günlerde büyük bir çileye dönüşen yapı ruhsatlarının artık Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilebileceğini ifade etti. Milletvekili Çiftci, "12 yıllık AK Parti hükümetimiz döneminde vatandaşlarımıza her alanda büyük kolaylıklar sağlamıştır. Son dönemlerde vatandaşlarımızdan bize ve il teşkilatımıza birçok şikayetler gelmiştir."

"DBP'Lİ BELEDİYELER RUHSATLARI GERİ ÇEVİRİYORDU"

"DBP belediyeleri vatandaşlarımızın ruhsat talebini geri çeviriyor, hatta rüşvet dahi istedikleri iddiası geliyordu. Bu bizim canımızı çok sıkıyordu. Bu konuyu gerekli mercilere ileterek, bazı çalışmalar yürüttük. Çalışmalarımızın sonucunda artık vatandaşlarımız yapı ruhsatları için belediyeye resmi müracaatlarını yaptıktan sonra eğer 2 ay içerisinde ruhsatlarını alamazlarsa, Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğümüze müracaat ederek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz vatandaşlarımıza ruhsatlarını vereceklerdir. Yatırımcılarımız, vatandaşlarımızda büyük bir dertten kurtulmuş olacaklardır. Biz 4 milletvekili ve il teşkilatımız olarak bu konunun her zaman için takipçisi olacağız. Tüm hemşehrilerimize hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER