banner211

CHP'ye Muharrem İnce yasağı!

Geçtiğimiz günlerde Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasının ardından Kılıçdaroğlu CHP’ ye “açıklama yapmayın” “tartışmaya girmeyin” çağrısı yapmıştı. Aynı tavrı Muharrem İnce içinde takındı.

CHP'ye Muharrem İnce yasağı!

Son dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sıkça başvurduğu "sessizlik politikası" Muharrem İnce tartışmasında da sürüyor. Son olarak Ayasofya Cami'nin yeniden ibadete açılması sonrasında Kılıçdaroğlu, "Açıklama yapmayın, tartışmaya girmeyin" talimatı vermişti. CHP lideri aynı talimatı Muharrem İnce konusunda da verdi.

CHP Genel Merkezi, Muharrem İnce'nin partiden ayrılarak yeni bir siyasi parti kuracağı haberleri üzerine kamuoyunda başlayan tartışmalar konusunda sessiz kalmayı sürdürüyor. Muharrem İnce konusunda parti yönetimine konuşma yasağı getirilirken, İnce'nin kendisinin net bir açıklama yapmadan CHP'nin kurumsal bir açıklama yapmayacağı belirtiliyor.

Belediye Başkanlarının da Muharrem İnce tartışmasına girmemeleri yönünde uyarıldığını belirtiliyor. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İnce'nin parti kuracağına ilişkin kendisine sorulan soruya cevap vermemişti.

Kılıçdaroğlu daha önce de CHP'ye karşı yayın yaptığı gerekçesiyle bir televizyon kanalının yayınına CHP'li isimlerin çıkmasını ve demeç vermesini yasaklamıştı.

HABER7

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 15:22
YORUM EKLE

banner201