Erbaş: Sıra bizde!

30 Mart 2014’te yapılacak olan seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Fetullah Erbaş, halkın hem AK Parti hem de BDP’yi belediyecelik konusunda denediğini ama iki partinin de başarısız olduğunu belirtti. Şimdi yönetim sırasının kendilerinde olduğunu kaydeden Erbaş, sadece iki partinin yarıştığı bir seçim havası yaratılmasının da yanlış olduğunu belirterek, “yerel seçimlerin sadece AKP ve BDP arasında geçtiği izlenimi vererek, bu ülkeye hep hizmet ve bereket getirmiş Milli Görüş zihniyetine bağlı bir siyasi parti olan Saadet Parti’sinin yok sayılması; kabullenilecek bir durum değildir.” Dedi.30 Mart 2014’te yapılacak olan seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Fetullah Erbaş, halkın hem AK Parti hem de BDP’yi belediyecelik konusunda denediğini ama iki partinin de başarısız olduğunu belirtti. Şimdi yönetim sırasının kendilerinde olduğunu kaydeden Erbaş, sadece iki partinin yarıştığı bir seçim havası yaratılmasının da yanlış olduğunu belirterek, “yerel seçimlerin sadece AKP ve BDP arasında geçtiği izlenimi vererek, bu ülkeye hep hizmet ve bereket getirmiş Milli Görüş zihniyetine bağlı bir siyasi parti olan Saadet Parti’sinin yok sayılması; kabullenilecek bir durum değildir.” Dedi.

Erbaş: Sıra bizde!

30 Mart 2014’te yapılacak olan seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Fetullah Erbaş, halkın hem AK Parti hem de BDP’yi belediyecelik konusunda denediğini ama iki partinin de başarısız olduğunu belirtti. Şimdi yönetim sırasının kendilerinde olduğunu kaydeden Erbaş, sadece iki partinin yarıştığı bir seçim havası yaratılmasının da yanlış olduğunu belirterek, “yerel seçimlerin sadece AKP ve BDP arasında geçtiği izlenimi vererek, bu ülkeye hep hizmet ve bereket getirmiş Milli Görüş zihniyetine bağlı bir siyasi parti olan Saadet Parti’sinin yok sayılması; kabullenilecek bir durum değildir.” Dedi.

Saadet Partisi Van Büyükşehir belediye başkan adayı Fethullah Erbaş seçim çalışmaları çerçevesinde katılmış olduğu mahalle toplantılarında Van da ki seçmen halkın sıkıntılarını dinlemeye devam etmekte. Erbaş, yapmış olduğu bir ev ziyaretinin ardından bazı önemli açıklamalarda bulundu. Erbaş yaptığı açıklamada: “Van’a seçilecek belediye başkanının, vizyonu ve bunu gerçekleştirmek için gerekli prensip ve kuralları olmalıdır. Hizmetine talip olduğu kentin, sosyal ve kültürel özelliklerini çok iyi bilmeli, takip edilen amaçlar hiçbir zaman kişisel olmamalıdır. Belediye başkanı seçilmek için vaat ettiği tüm talepleri, seçildikten sonra, koltuğa oturduğunda da unutmamalı, yerine getirmelidir. Makamının kapısı vatandaşa her zaman açık olmalı, ulaşılamayan değil, vatandaşla iç içe olan biri olmalıdır. Kentin ve yaşayanların sorunlarını yerinde dinleyen ve zamanında çözüm getiren biri olmalı, temsil ettiği kentteki insanlarla birlikte yaşadığını unutmamalı, onların dertlerini ve sevinçlerini paylaşarak hissetmeli ve onlardan biri olmalıdır.” Dedi.

Erbaş konuşmasını şöyle sürdüdü; “Halkın çıkarları her zaman ilk hedefi olmalı, çalışmalarını en üst düzeyde yılmadan yapmalıdır. Adil, haktan ve halktan yana, şeffaf ve güvenilir olmalı, verdiği sözleri tutmalı, kararlı ve dürüst olmalı, ekip çalışmasına yatkın, önerilere ve fikirlere açık olmalı, teknolojiyi, dünyadaki gelişmeleri, kentleşme ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeli, kendini sürekli yenilemelidir. Yeniliklerde ve hizmetlerde öncü olmalı, olayları objektif değerlendirerek, doğru analiz etmeli ve doğru kararlar almalıdır. Mücadeleci bir ruha sahip olmalı ve hiçbir zorluktan yılmamalı, hızlı düşünme, karar verme ve karar alma yeteneğine sahip olmalıdır. Kibar, anlayışlı ve uzlaşmacı bir tavır sergilemeli, cesur olup, kararlarının arkasında durmalıdır. Partiler üstü hizmet vermeli, din, dil, ırk ayrımı gözetmemelidir. Onurlu ve gururlu olmalı, tek başına değil, vatandaşıyla birlikte hareket etmelidir. İnanç değerlerine bağlı, helal-haram düsturuna göre hareket eden, çalıp, çırpmayan bir anlayışa sahip olmalıdır.”

“SIRA BİZDE”

Son olarak kamuoyunda iki partinin yerel seçim için yarıştığı izleniminin verilmesinin de yanlış olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi; “Ayrıca kamuoyunda bazı kesimlerin ilimizdeki yerel seçimlerin sadece AKP ve BDP arasında geçtiği izlenimi vererek, bu ülkeye hep hizmet ve bereket getirmiş Milli Görüş zihniyetine bağlı bir siyasi parti olan Saadet Parti’sinin yok sayılması; kabullenilecek bir durum değildir. Saadet Partisi zihinlerde yok sayılarak, kazanamayacak izlenimi veriliyor. Bizleri zihinlerden silmeye çalışsanız bile, asla halkımızın kalbinden silemeyeceksiniz. Biz halkımızın içindeyiz. Çünkü halkımız bizleri dürüstlüğümüzle ve hizmetlerimizle tanıdı. Halkımız her zaman olduğu gibi bu günde bu emaneti yine bizlere yani Milli Görüş’e teslim edecektir. Çünkü bu memleketin evladı AKP’yi de BDP’yi de denedi. Ancak aradığını bulamadı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER