HDP'li başkanlar görevden alınmıştı! Avrupa'dan Türkiye açıklaması

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı Anders Knape, Türkiye'de belediye başkanlarının görevden alınmasından derin endişe duyduklarını açıkladı.

HDP'li başkanlar görevden alınmıştı! Avrupa'dan Türkiye açıklaması

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı Anders Knape, Türkiye’de Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarının görevden alınma kararından "derin endişe duyduğunu" açıkladı.

Knape yazılı açıklamasında, "Bu belediye başkanları, Türk halkının özgür ve adil iradesinin sonucu olarak seçildi. Geçmişte de kongre, Türkiye'de seçilmiş yerel yöneticiler hakkında haddinden fazla yasal işlemler uygulanmasından ve bu kişilerin yerine devletin tayin ettiği yetkililerin göreve getirilmesinden dolayı endişelerini dile getirmişti. Bu uygulama, yerel demokrasilerin doğru düzgün işlemesine zarar vermektedir" ifadesini kullandı.

HABER7

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 14:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa topraklı
Mustafa topraklı - 12 ay Önce

Somurgeci emperyalist avrupa once açlıktan ölen mültecilere para göndersin,bakmadıkları gibi sömürüyorlar.Kürt gençlerimizi terörist yapıp kanlarıyla besneiyorlar.Hristiyan avrupa hiç kürt halkını sever mii?