banner166

İşte ak partiye başvuru yapan isimler!

Mart 2019 seçimleri için fitili ateşleyen Ak Parti, Van’da aday adaylarını kabul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile başvuru tarihini 5-12 Kasım 2018 olarak açıklayan AK Parti’de son gün itibariyle flaş bir uzatma geldi. Bir çok ismin son gün olması hasebiyle yoğun başvuru oluşturduğu dün itibariyle süre 16 Kasım 2018 olarak uzatıldı. Öte yandan düne kadar olan süreçte büyükşehir ve diğer ilçelere flaş isimler aday adayı olarak başvurusunu yaptı. Şu ana kadar büyükşehir için 4 isim aday adaylığı başvurusu yaparken, başvuruların en çok yoğunlaştığı ilçe ise merkez ilçelerden İpekyolu oldu. İpekyolu ilçesi için dün itibariyle il ve ilçe yönetimlerden bir çok siyasetçi istifasını sunup belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

İşte ak partiye başvuru yapan isimler!

ŞEHRİVAN ÖZEL: YUNUS EMRE AYKAÇ/HAMİT KARAKUŞ-  Mart 2019 seçimleri için fitili ateşleyen Ak Parti, Van’da aday adaylarını kabul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile başvuru tarihini 5-12 Kasım 2018 olarak açıklayan AK Parti’de son gün itibariyle flaş bir uzatma geldi. Bir çok ismin son gün olması hasebiyle yoğun başvuru oluşturduğu dün itibariyle süre 16 Kasım 2018 olarak uzatıldı. Öte yandan düne kadar olan süreçte büyükşehir ve diğer ilçelere flaş isimler aday adayı olarak başvurusunu yaptı. Şu ana kadar büyükşehir için 4 isim aday adaylığı başvurusu yaparken, başvuruların en çok yoğunlaştığı ilçe ise merkez ilçelerden İpekyolu oldu. İpekyolu ilçesi için dün itibariyle il ve ilçe yönetimlerden bir çok siyasetçi istifasını sunup belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

 

AK Parti’de 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday adaylık başvuruları başlamasının ardından AK Parti, belediye başkan adayı başvurusu sayısının 8 Kasım itibariyle bin 386 kişi olduğu açıklandı. Van’da dün itibariyle başvurular sürerken Şehrivan Gazetesi son başvuru yapan isimlerin listesine ulaştı. İşte Şehrivan Gazetesi’nin ulaştığı listede yer alan isimler ve başvuru yaptığı ilçeler…

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 14:27
YORUM EKLE