KPSS puanlarının geçerlilik süresi değişti

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni değişikliğe göre KPSS puan süresi değişti. Yapılan değişikliğe göre, KPSS sonuçları artık bir sonraki sınav sonuçlarının açıklandığı tarihe kadar geçerli olacak.

KPSS puanlarının geçerlilik süresi değişti

KPSS Öğretmenlik adaylarının gireceği sınavlar eğer yeni bir sınav yapılmaz ise 1 yıl sınavın geçerlilik süresi uzatılacak.

Bundan böyle KPSS sonuçları, bir sonraki sınavın yapıldığı tarih değil, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklandığı tarih itibariyle sona erecek. ÖSYM Başkanlığınca sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı 2016 yılı itibariyle hayata geçirilmiş, bu doğrultuda KPSS'nin açıklanacağı tarih de web sitesinde belirtildi.

Yeni hükme göre KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerli olacak. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam edecek.

 

KPSS A GRUBU SINAV SÜRELERİNDE DEĞİŞİKLİK!

Öte yandan geçici madde ile 2016 KPSS’de geçerli olmak üzere KPSS A Grubu kadroların sınav sürelerinde değişiklik yapıldı. Bu değişiklikle birlikte, 2014 KPSS puanı ile 2016 Haziran yerleştirmelerinde adaylar tercih yapabiliyor.

 


KAYNAK-memurhaber

 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 11:14
YORUM EKLE