Müezzinoğlu'ndan Van'dan muhalefete gönderme

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden, kalkınmasından, kardeşliğinden rahatsız olan CHP, MHP ve BDP'yi anlamakta zorlandığını söyledi.

Müezzinoğlu'ndan Van'dan muhalefete gönderme

Dün saatlerinde Van’a gelen Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Tuşba İlçe Seçim Bürosu’nu ziyaret etti. Burada AK Parti Tuşba Belediye Başkan Adayı Fevzi Özgökçe tarafından karşılanan Bakan Müezzinoğlu, AK Parti'nin toplumla birleşmesini, yürüyüşünü birilerinin tuzaklar kurarak engellemeye çalıştığını kaydetti. Müezzinoğlu, "Nasıl geçmişte başaramadılarsa 30 Mart akşamı da başaramayacaklar. Başbakanımız, 'Bu partiyi kurarken belirli güç odaklarına, sermayeye, medyaya güvenerek kurmadık. Biz bu partiyi millete inanarak, güvenerek kurduk ve Türkiye'de her şey eskisi gibi olmayacak' demişti. 11 yıldır Türkiye'yi eski Türkiye yapmak isteyenlere hep şunu dedik, 'Türkiye, eski Türkiye olmayacak'. Ey güç odakları, ey sermaye, ey kapalı kapılar arkasında millete tuzak kuranlar, Türkiye artık eski Türkiye değil. Hangi tuzağı, tezgahı kurarsanız kurun, o tuzaklara dün nasıl düştüyseniz 30 Mart akşamı da yine siz düşeceksiniz. Siz istiyorsunuz ki milletin istikrarı bozulsun, milletin istikrarı bozulunca da ekonomik istikrar bozulsun ki milleti istediğiniz gibi hortumlayalım diyorsunuz. Cambaza bak cambaza diyerek bu milletin ensesinde çok boza pişirdiniz. Bu milletin kaderiyle çok oynadınız. Bu milletin iradesini idamlara götürdünüz, iradesinin üzerinden tanklar geçirdiniz, postmodern darbeler yaptınız. Bunlarda hep başarılı oldunuz. Çünkü o zaman Recep Tayyip Erdoğan yoktu. Ayışığı, Balyoz, 367 ucubeleri, kasetler ve fitneler de işe yaramayacak" dedi.

İktidara geldikleri günden itibaren milletin kendilerine verdiği sorumlulukla hareket ettiklerini dile getiren Müezzinoğlu, özellikle başlatılan çözüm sürecinin bir kesimi rahatsız ettiğini kaydetti. Bakan Müezzinoğlu, "Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden, kalkınmasından, kardeşliğinden rahatsız olanlar var. Almanya'nın, İngiltere'nin, Fransa'nın, İsrail'in rahatsız olmasını anlıyorum ama CHP, MHP ve BDP'yi anlamakta zorlanıyorum. Bu milletin yarınlarının daha güçlü ve gelişmiş olmasından neden rahatsız oluyorsunuz? Neden yakıp yıkıyor, ayrıştırıyor, çatıştırıyor ve neden millete zulüm ediyorsunuz? Onların millet diye bir derdi yok. Onların derdi, 'Küçük olsun, benim olsun' ama onlar başarılı olamayacaklar. Çünkü karşılarında artık AK Parti var" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 22:44
YORUM EKLE